Informacje i porady o dietach

Programowanie jako nauka komunikacji

Programowanie jako nauka komunikacji

Programowanie coraz częściej polecane jest jako alternatywa dla innych zajęć pozalekcyjnych dla coraz młodszych dzieci. Okazuje się, że tego typu aktywność spotyka się także z zainteresowaniem wielu profesjonalistów zajmujących się ogólnym rozwojem maluchów. Pozytywne opinie nie tyczą się tylko nauki programowania samej w sobie, ale i wielu innych umiejętności, które są rozbudzane i rozwijanie w czasie takich zajęć. Jedną z nich jest szeroko rozumiana umiejętność komunikacji. Zarówno dla dzieciaków, które dopiero rozpoczynają swoje społeczne życie, jak i dla tych, które napotykają w nim na trudności. A co ma wspólnego programowanie z komunikacją?

Nauka programowania dla dzieci we Wrocławiu i nauka komunikacji

Programowanie nie jest niczym innym jak odpowiednią komunikacją z maszyną. Żeby dziecko umiało zaprogramować lub zmodyfikować grę, lub program, musi rozumieć podstawy tego, jak konkretne komendy i wyrażenia wpływają na odbiór i wykonanie poleceń. Zanim dziecko zostanie postawione przed monitorem, warsztaty programowania dla dzieci to w większości szereg aktywności powiązanych z rozwojem różnego rodzaju umiejętności. Jedną z nich jest właśnie odpowiednie wyrażanie siebie, jak i słuchanie innych. Praca programisty to komunikacja na wielu szczeblach. Nie tylko z komputerem, to także umiejętność pracy w zespole, przebojowość potrzebna do przedstawiania i przekonywania do swoich pomysłów oraz pewność siebie, która procentuje późniejszą realizacją naszych kreacji.

Wiele aktywności, które wspierają rozwój dziecka na szczeblu komunikacyjnym, to także możliwości, które rozwijają w dzieciach nieśmiałych, czy z problemami umiejętność przedstawiania swojej opinii. Dzieci, dla których problemem jest wyrażanie swojego zdania, często popychane są w trakcie zajęć do stopniowego oswajania się z przedstawianiem swojego stanowiska czy pomysłów. Z kolei nastolatkowie, którzy mają problem z wyrażaniem siebie w zrozumiały dla otoczenia sposób, także znajdą podczas kursów podstawy, ku rozwijaniu się w kierunku spokojnego, zrównoważonego i jasnego wyrażania swoich myśli.

Dlaczego to takie ważne?

Bo komunikacja to podstawa funkcjonowania w społeczeństwie. Dlatego taki kurs programowania dla dzieci rozwija dziecko wielotorowo, pozwalając na zdobycie wielu atutów potrzebnych przy późniejszym szukaniu pracy, nie tylko jako programista.

By: NaDiecie