Informacje i porady o dietach

Czy poduszki ciążowe są przydatne?

Czy poduszki ciążowe są przydatne?

Poduszki ciążowe to produkt, który jeszcze kilka lat temu nie budził większych emocji, ponieważ nie był bardzo powszechny. Poza tym również jakość produktu nie była najwyższa. Dzisiaj jest to nieodłączny element, po który sięga coraz większa grupa kobiet w stanie błogosławionym. Czy jednak poduszki ciążowe faktycznie są przydatne, faktycznie działają inaczej niż zwykłe poduszki? A może jest to typowy wytwór myśli marketingowej, aby napędzać sprzedaż artykułów? Zarówno badania jak i doświadczenie osób mających z nimi styczność przemawia zdecydowanie za tym pierwszym. Poduszki ciążowe są bardzo przydatne.

Sposób działania poduszek ciążowych

Poduszki ciążowe nie są zwykłymi poduszkami zarówno z uwagi na ich unikalny kształt jak również z uwagi na to, że są one wykonane ze specjalistycznego materiału. Jeśli mowa jest o kształcie, to na rynku istnieje w tym względzie dosyć szeroki wybór. Mowa jest mianowicie o poduszkach:

  • – w kształcie litery C
  • – w kształcie litery E
  • – w kształcie litery J
  • – w kształcie litery U
  • – w kształcie cyfry 9
  • – w kształcie cyfry 7

Sekretem ich działania jest zarówno kształt dopasowujący się do ciała danej kobiety jak i materiał. Mowa jest tutaj o specjalistycznej piance poliuretanowej wysokiej jakości oraz o wysokiej sprężystości. Dzięki tym właściwościom możliwe jest dopasowanie każdej poduszki do ciała danej kobiety. Pianka ta jest nie tylko bardzo sprężysta, ale ponadto również jest to materiał bardzo wytrzymały, dzięki czemu taka poduszka może danej kobiecie służyć przez bardzo długi czas, nawet po zakończeniu okresu ciąży.

Korzyści ze stosowania poduszek ciążowych

Oczywiście można ogólnie powiedzieć, że stosowanie specjalistycznych poduszek ciążowych wiąże się z wieloma różnymi korzyściami. Jednakże warto wskazać na konkretne zalety. Mowa jest mianowicie o usunięciu zjawiska bólu pleców, bólu kręgosłupa. To zjawisko w okresie ciąży jest bardzo powszechne, a uwidacznia się zwłaszcza w trzecim trymestrze ciąży. Ból pleców można tymczasem zniwelować lub całkowicie się go pozbyć dzięki regularnemu stosowaniu takiej poduszki. Poza tym również można tutaj mówić o usuwaniu bólu nóg, o usuwaniu obrzęków nóg, o usuwaniu bólu karku.

Dzięki temu, że poduszka jest zawsze stosowana do spania jak i do zwykłego odpoczywania w ciągu dnia, to można mówić o wymiernych korzyściach, widocznych rezultatach. Właściwe podparcie kręgosłupa, pleców, brzucha, nóg i głowy przekłada się na zlikwidowanie nacisku na rdzeń kręgowy, na poszczególne krążki międzykręgowe, zlikwidowanie przeciążenia pleców oraz nóg. Można jednocześnie też owe poduszki stosować nie tylko w okresie ciąży, ale okazują się one bardzo przydatne również w okresie karmienia piersią.

Poduszki ciążowe to produkt, który jest bardzo powszechny i ogólnie dostępny w dobrych sklepach. Warto kupować te produkty, które odznaczają się certyfikatem potwierdzającym wysoką skuteczność działania, gdyż w ten sposób po prostu można mieć pewność tego, że będą one odpowiednio działać.

By: NaDiecie