Informacje i porady o dietach

Idealny prezent dla mamy na święta Bożego Narodzenia

poduszki ortopedyczne jako prezent na święta

Nasze mamy, tyle dla nas robią. Myślą o nas każdego dnia, zawsze znajdą dla nas czas, wspierają w trudnych chwilach, cieszą się naszymi sukcesami i równie przeżywają nasze porażki… Od momentu narodzin są przy nas, niejednokrotnie narażając swoje zdrowie i siły, dokonując wielu wyrzeczeń… Warto więc pomyśleć o nich zwłaszcza w tak wyjątkowym okresie jakim są święta Bożego Narodzenia. Możemy pokazać jak są dla nas wyjątkowe chociażby kupując im idealny prezent. Idealny, czyli taki, w którym pokażemy jak bardzo są dla nas ważne i jak bardzo chcemy, aby jak najdłużej cieszyły się dobrym zdrowiem. W związku z tym przedstawiamy propozycje prezentów, które nie tylko sprawią im radość, ale zadbają o ich zdrowie.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Dziś większość kobiet jak wiemy pracuje głównie w biurze (firmy, korporacje itp.). Praca ta polega przede wszystkim na siedzeniu przed komputerem, często do nawet kilkunastu godzin dziennie. Taka pozycja w dłuższym okresie czasu może stać się przyczyną nie tylko bóli mięśni, czy kręgosłupa, ale i wielu innych, groźniejszych, a tym samym trudniejszych do wyleczenia urazów. Zatem nawet jeśli Twoja mama nie ma problemu z konkretnymi schorzeniami warto, aby kupić jej tego typu poduszkę jako formę profilaktyki. W przypadku konkretnych chorób można ją potraktować jako dodatkowy element rehabilitacji, jednak wtedy wcześniej warto skonsultować taki zakup wcześniej ze specjalistą.

Przykład: https://sissel.com.pl/category/zdrowe-siedzenie-poduszki-do-siedzenia

Nie mniej jednak poduszki ortopedyczne są zarówno prozdrowotne, jak i wygodne. Zajmijmy się jednak najpierw tą pierwszą kwestią, gdzie tego typu poduszki nakładane na krzesło bądź fotel masują poszczególne części naszego kręgosłupa. Wśród wielu rodzajów poduszek ortopedycznych do siedzenia z pewnością można wyróżnić te zawierające małe punkciki zapewniające doskonały masaż. Efektywność samych poduszek ortopedycznych do siedzenia polega na tym, że często są one w formie nakładki na krzesło, lub fotel, dzięki czemu Twoja mama z powodzeniem może wykorzystywać ją zarówno w domu, jak i w biurze.

Poduszki ortopedyczne do leżenia

Podobnie jak poduszki ortopedyczne do leżenia mogą być jako prezent zapewniający profilaktykę przeciwko powstawaniu groźnym urazom. Jeśli te już się pojawią, to również może być doskonała forma rehabilitacji. Tego typu poduszka jednak przede wszystkim sprawi, że Twoja mama obudzi się wypoczęta i zrelaksowana, co da jej siłę i energie na kolejny dzień.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup poduszki ortopedycznej dla Twojej mamy dokładnie sprawdź w jakiej pozycji lubi zasypiać. Jeśli jej ulubioną pozycją jest spanie na boku, to najlepszym rozwiązaniem okaże się poduszka w kształcie „wałka”. Twoja mama lub spać na plecach? To świetnie, gdyż to ta pozycja jest najzdrowsza dla organizmu. Kup więc poduszkę niską, miękka z delikatnym wyprofilowaniem w środku. Poduszka w kształcie gwiazdy to opcja dla mam, które lubią spać na brzuchu.

Takim prezentem na Boże Narodzenie pokażesz swojej mamie nie tylko, że o niej pamiętasz, ale i, że jest dla Ciebie wyjątkowa.

By: NaDiecie