Informacje i porady o dietach

Ananas to nie tylko odchudzenie

Ananas stosowany jest od dawna w medycynie niekonwencjonalnej. Stosowany jest w leczeniu układu oddechowego, poprawy trawienia, czy też w gojeniu ran a nawet usuwania pasożytów, które mogą pojawić się przewodzie pokarmowym. Wielka ilość witamin i minerałów zawarta w ananasie sprawia, że jest również używany w gronie lekarzy.

Gwiazda w medycynie niekonwencjonalnej

Ananas jest bardzo często stosowany w medycynie niekonwencjonalnej, jednakże dopiero od kilku lat stosowany jest również w medycynie tradycyjnej. Dzieje się tak dlatego, że zawiera on w swoim składzie bromelainę, czyli enzymy jakie to cechują się właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwobrzękowymi i odchudzającymi. To właśnie tej grupie związków ananas zawdzięcza specyficzny i wyjątkowy smak.

Ananas na stany zapalne i ból

Bromelaina którą odnajdziemy w ananasie cechuje się właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi, co sprawia, że bardzo często wykorzystywany jest w medycynie sportowej. Używa się go w leczeniu obrzęków pourazowych a także stanów zapalnych stawów. Co więcej badania naukowe dowodzą, że wykazuje działanie podobne do tego, jakie wykazują przeciwbólowe niesteroidowe leki przeciwzapalnych.

Ananas na stawy

Ananas wykorzystywany jest również w leczeniu stawów, albowiem zawiera wspomnianą wcześniej bromelainę. Wykazuje ona właściwości przeciwbólowe, co sprawia, że świetnie sprawdza się w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów a także reumatoidalnego zapalenia stawów. Często stosowany jest także w dnie moczowej, ponieważ łagodzi ból i usuwa nadmiar kwasu moczowego.

By: Aneta R.