Informacje i porady o dietach

Poduszki ortopedyczne – do siedzenia i leżenia

Poduszki ortopedyczne – do siedzenia i leżenia

W dzisiejszych czasach coraz trudniej utrzymać nam zdrowie naszego ciała. Powód? Tych może być wiele. Tu jednak w grę wchodzi głównie siedzący tryb życia, zarówno w pracy, jak i poza nią. Do tego wszystkiego dochodzi zła dieta i ciągły stres… To wszystko powoduje, że automatycznie zaczynamy gorzej spać, wówczas budzimy się niewypoczęci, obolali, stajemy się mniej wydajni w pracy. Taki stan rzeczy z kolei, to zazwyczaj początek problemów z usztywnieniami, a następnie bólami kręgosłupa i mięśni. Co gorsza tego typu problemy częstą są też przyczyną wielu dolegliwości. Zatem jak pomagać, gdy już się pojawią? Czy można im zapobiec? W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się poduszki ortopedyczne, dlatego postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej zarówno o tych do siedzenia, jak i leżenia.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Poduszki ortopedyczne do siedzenia zazwyczaj mają formę nakładki. Tu warto wspomnieć, że są ogromnym wsparciem dla kierowców, gdzie wielogodzinna podróż za kierownicą wiąże się z maksymalnym napięciem mięśni. Wracając jednak do poduszek, bardzo często spotykany model, to te w kształcie fotela, które można nałożyć na prawdziwy fotel samochodu, czy przy biurku. W przypadku kilkugodzinnego siedzenia istotne jest zadbanie o odcinek lędźwiowy kręgosłupa, to też tego typu poduszki są dla niego doskonałym wsparciem ortopedycznym.

http://sissel.com.pl/category/zdrowe-siedzenie-poduszki-do-siedzenia

Jeszcze inny rodzaj tego typu poduszek, to nakładki na krzesło, które często charakteryzują się małymi, wystającymi punkcikami masującymi mięśnie ud, oraz pośladków. Takie nakładki, podobnie jak wyżej wspomniany model można stosować zarówno w pracy, jak i w domu.

Poduszki ortopedyczne do leżenia

Tu wyróżniamy trzy rodzaje, które dostosowane muszą być przede wszystkim do pozycji w której zasypiamy. W związku z tym jeśli śpisz na boku (niezależnie na którym), to najlepszym rozwiązaniem okaże się dla Ciebie poduszka w kształcie „wałka”, śpiąc na plecach najlepiej zdecyduj się na poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Poduszka ortopedyczna w kształcie gwiazdy, to z kolei idealne rozwiązanie dla tych, co kochają spać na brzuchu.

Dodatkowe zalety

To przede wszystkim ich estetyka. Jeśli mówimy o poduszkach ortopedycznych do spania, to posiadają one estetyczną poszwę, dzięki czemu mogą stanowić uzupełnienie każdej sypialni. Wśród poduszek ortopedycznych produkowane są także te dla niemowląt i małych dzieci, w ich przypadku na poszwach nie brakuje przyjaznych, kolorowych i bajkowych elementów przyjaznych Twojemu dziecku.

Zarówno poduszki ortopedyczne do siedzenia, jak i do leżenia są bardzo wygodne i łatwe w utrzymaniu, oraz wytrzymałe.

Aktualnie poduszki ortopedyczne zalecane są jako dodatkowy element rehabilitacji. Nie mniej jednak cieszą się ogromnym uznaniem także jako wsparcie profilaktyczne.

Gdzie kupić?

Każdy rodzaj poduszek ortopedycznych można kupić zarówno w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji, jak i licznych sklepach internetowych specjalizujących się właśnie w produkcji tego typu poduszek.

By: NaDiecie