Informacje i porady o dietach

Maszyny sprzątające

Maszyny sprzątające

Współcześnie cenimy sobie czas i łatwość wykonywania powierzanych nam zadań. Stąd coraz częstsze wykorzystywanie maszyn i urządzeń zastępujących pracę ludzkich rąk. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku sprzątania, zwłaszcza jeśli do wyczyszczenia są duże powierzchnie – np. hale magazynowe, przestrzenie biurowe itp.

Maszyny sprzątające wykorzystywane do utrzymywania czystości przez profesjonalne firmy sprzątające to bardzo szeroka gama urządzeń różnej wielkości i różnego przeznaczenia. Niektóre z nich, te o mniejszych gabarytach i mniej skomplikowane w użyciu, z powodzeniem mogą być używane również w domach.

Maszyny dzielą się na rodzaje w zależności od sprzątanych powierzchni i trybu pracy. Najbardziej podstawowym jest podział na maszyny do czyszczenia powierzchni poziomych i pionowych.

Maszyny sprzątające do podłóg

Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem urządzeń tego typu jest utrzymanie czystości podłóg, niezależnie od ich rodzaju. Spotkamy zarówno maszyny przeznaczone do pielęgnacji podłóg betonowych, kafelkowanych, paneli itp. jak i dywanów oraz wykładzin. Ze względu na specyfikę pracy, można wyróżnić na przykład maszyny czyszcząco – zbierające (np. duże odkurzacze przemysłowe stosowane w sklepach wielkopowierzchniowych), szorowarki (inaczej maszyny jednotarczowe) oraz maszyny piorące. Co istotne, każdy typ maszyn dostępny jest z zasilaniem sieciowym, spalinowym lub akumulatorowym, łatwo można więc dopasować konkretne urządzenie do swoich potrzeb.

Maszyny do czyszczenia powierzchni pionowych

Wyposażone są w pompy, przekazujące roztwór wody i środków czyszczących do specjalnych szczotek lub innych elementów zbierających brud. Są szczególnie przydatne w czyszczeniu mocno zabrudzonych powierzchni, np. w zmywaniu graffiti ze ścian. Wykorzystuje się je również w biurowcach i szpitalach do mycia zewnętrznych okien, tworzących często jedną dużą taflę. Również tego typu maszyny mogą się od siebie różnić rodzajem zasilania. W wyborze istotny jest również rodzaj zastosowanej pompy i jej wydajność.

W przypadku zapotrzebowania na usługi sprzątania z wykorzystaniem maszyn różnego typu, firma może zakupić takie urządzenia na własność, skorzystać z oferty leasingowej lub zamówić profesjonalne usługi firmy sprzątającej dysponującej odpowiednim sprzętem. Niezależnie od dokonanego wyboru, można mieć pewność, że pomieszczenia poddane czyszczeniu maszynowemu będą wysprzątane nie tylko szybciej ale i dokładniej niż w przypadku tradycyjnego odkurzania i mycia mopem, a czystość w firmie wpływa na jej wizerunek na zewnątrz.

Zobacz maszyny do sprzątania w Fair Play Plus.

By: NaDiecie