Informacje i porady o dietach

Oliwa z oliwek – nie tylko do jedzenia

oliwa z oliwek

Powszechnie wiadomo, że oliwa z oliwek jest zdrowym produktem powszechnie używanym w naszej kuchni. Czy jednak tylko do celów kulinarnych można ją stosować? Okazuje się, że ma ona jeszcze wiele innych zastosować, które na pewno warto poznać.

Oliwa z oliwek usunie niechcianą farbę z włosów

Jeśli prowadzisz w domu remont, malujesz pokoje a przy okazji pomalowałaś swoje włosy, łatwo możesz usunąć farbę stosując oliwkę z oliwek. Wystarczy, że nasączonym w oliwce wacikiem natrzesz włosy. Efekt szybki i bez problemów. Już nie musisz obcinać pomalowanych farbom włosów.

Oliwką z oliwek wypolerujesz meble

Jeżeli twoje meble są stare, straciły blask i po prostu wyglądają brzydko możesz natrzeć je płynem własnej roboty. Jest on tak samo skuteczny, jak bardzo drogie preparaty dostępne w sklepach. Wymieszaj oliwę z oliwek z białym octem i plastrem cytryny. Uzyskaną substancją spryskaj powierzchnię mebli. Po kilku minutach wytrzyj suchą szmatką. Efektem będzie uzyskanie pięknych mebli, które wyglądają jak nowe.

Oliwka aby odżywić włosy

Oliwka z oliwek to także dobry sposób na wzmocnienie włosów. Z całą pewnością świetnie sprawdzi się jako odżywka dla włosów wysuszonych i łamliwych. Wystarczy wetrzeć ją we włosy, a po kilku minutach spłukać. Włosy staną się mocne, gładkie i piękne.

Oliwka na trądzik

Oliwka poradzi sobie również z trądzikiem, ponieważ zwalcza łojotok. Kilka razy w miesiącu zróbmy sobie okład z oliwki z oliwek. Zauważymy że nieestetyczne wypryski po prostu znikną.

By: Aneta R.