Informacje i porady o dietach

Zabieg in vitro – czy warto się skusić?

Nie da się ukryć, że jednym z wyznaczników współczesności jest coraz większa ilość osób, coraz większa ilość par, które mają problem z posiadaniem potomstwa. Jest to oczywiście zjawisko, które jak najbardziej powinno nas zastanawiać, które powinno nas niepokoić. Kliniki leczenia niepłodności cieszą się obecnie coraz większym wzięciem, mamy do czynienia z coraz większą ilością par, które odwiedzają te miejsca.

 

Skuteczność zabiegów

Oczywiście zabiegi In Vitro są pewnym rozwiązaniem w kwestii posiadania potomstwa, podobnie zresztą jak zabiegi inseminacyjne, które są w tych miejscach proponowane. Jednakże musimy jasno powiedzieć, że w wyniku tych zabiegów nie zawsze dochodzimy do sedna problemu, a poza tym również nie możemy tutaj mówić o pełnej skuteczności takich zabiegów. Bardzo ważnym elementem bez wątpienia jest to, aby nie tylko poddawać się jakimś zabiegom, ale przede wszystkim aby poddać się szczegółowym badaniom. Wszakże chodzi o to, aby usunąć przyczyny, a nie tylko o wykonanie pewnego zabiegu. Kliniki leczenia niepłodności w bardzo różny sposób podchodzą do tego tematu.

Przyczyny niepłodności

Mamy do czynienia z klinikami rzetelnymi, które bardzo dogłębnie podchodzą do tematu znalezienia faktycznej przyczyny owej niepłodności, ale są i takie, w których pacjent jest kolejnym numerkiem i tak naprawdę szanse na udaną ciążę są bardzo chwiejne, są w dużej mierze zależne od pewnego korzystnego splotu okoliczności, różnych wydarzeń, a tym samym na pewno nie można tutaj mówić o rzetelnym podejściu do pacjentów, nie można mówić o dobrych i skutecznych klinikach.

By: Aneta R.