Informacje i porady o dietach

Zioła na nadciśnienie

ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze jest jedną z tych chorób, które obecnie są bardzo powszechne. Styl życia współczesnego człowieka oraz jakość spożywanego jedzenia to czynniki, które w głównej mierze przyczyniają się do nasilenia występowania owego nadciśnienia. Jego leczenie jest oczywiście czymś koniecznym. Należy przyjmować określone leki, należy zmodyfikować swoją dietę. Ponadto również można zastosować pewne metody profilaktyczne Między innymi mowa jest o zastosowaniu różnego rodzaju ziół.

Kiedy stosować?

Powstaje jednakże pytanie o to, które z ziół w tej sytuacji będą odpowiednimi? Jednym z podstawowych produktów ziołowych wpływających na obniżenie ciśnienia krwi jest ziele jemioły Herba Visci. Podawane doustnie ziele nie działa jednakże od razu. Na pierwsze widoczne efekty należy poczekać około dwóch tygodni. Niemniej jednak jest to produkt naturalny, którego pozytywne działanie jest udowodnione. Poza tym również stosowanie tego zioła nie jest związane z jakimikolwiek skutkami ubocznymi.

Poza tym można również sięgnąć po specjalną mieszankę ziół, w których obecne będą oprócz wspomnianej jemioły także ziele ruty, skrzypu, serdecznika, liść rozmarynu, poziomki, melisy, kwiatostan głogu, kłącze perzu, korzeń mniszka oraz owoc jarzębiny. Regularne stosowanie tak przygotowanej mieszanki naturalnej ma bardzo korzystny wpływ na obniżenie poziomu ciśnienia tętniczego. Tym samym można mówić o bardzo korzystnych efektach, o znacznie lepszym samopoczuciu na co dzień. To dobre wspomaganie przyjmowanych tabletek.

By: Aneta R.