Informacje i porady o dietach

Tylko z dietetykiem

dieta

Zrzucenie 15 kilogramów? Jak najbardziej jest to oczywiście możliwe, aczkolwiek na pewno sukces nie przychodzi od razu, nie ma mowy, abyśmy pozbyli się tak dużej ilości kilogramów w przeciągu tygodnia, dwóch lub trzech. Nie pozbędziemy się takiej ilości kilogramów nawet w ciągu miesiąca, chyba że będzie to miało związek z jakimś stanem chorobowym, który nas dotknie, ale to zupełnie inna kwestia i na pewno dla nikogo nie jest związana z prowadzeniem kuracji odchudzających. Warto w tym miejscu dodać, że wszędzie wokół, w sieci, w różnych poradnikach mamy podanych wiele informacji na temat bardzo różnych cudownych diet.

Uniwersalna dieta

Tak naprawdę jednak żadna z diet nie jest niczym uniwersalnym. Jeśli więc planujemy zrzucić z siebie 15 kilogramów, to jednym z bardziej skutecznych na to sposobów jest skontaktowanie się z fachowcem. Któż takim jest? Oczywiście w głównej mierze mamy tutaj na myśli osobę dietetyka, aczkolwiek na pewno nie każdego. Wybierając dietetyka, z którym chcielibyśmy się skonsultować, powinniśmy sugerować się jego metodami pracy, gdyż niekoniecznie będą nam one odpowiadały. Zrzucanie 15 kilogramów jest nie lada wyzwaniem i wymaga skonstruowania bardzo szczegółowej diety, wymaga opracowania bardzo szczegółowego planu działania, w którym należy ująć nawet najdrobniejsze szczegóły z dnia danej osoby.

Dieta z dietetykiem

Najważniejszym elementem, który ma nam umożliwić sukces, jest oczywiście nasza dieta. Skonstruowana w konsultacji z dietetykiem, będzie nam ona nie tylko pomagać zrzucać owe 15 kilogramów, ale ponadto również będzie nam ona pomagała utrzymać nasze zdrowie w dobrej kondycji. Nie ulega żadnej wątpliwości, że zrzucanie tak dużej ilości kilogramów jest związane z pewnym obciążeniem dla naszego organizmu i na pewno nie powinniśmy w takiej sytuacji prowadzić owej kuracji odchudzającej bez kontroli ze strony dietetyka albo przynajmniej ze strony trenera osobistego, który także posiada wystarczającą wiedzę, aby nas poprowadzić w naszej kuracji odchudzającej do osiągnięcia zamierzonego celu, do osiągnięcia sukcesu.

By: Bartek M.