Informacje i porady o dietach

Jak zadbać o zdrowie niemowlaka?

poduszki dla niemowląt

W pierwszych dniach i tygodniach swojego życia niemowlak nie ma dobrze wykształconej tkanki głowy. Jest ona dosyć miękka i tym samym podatna na różnego rodzaju odkształcenia. Poza tym również pewne odkształcenia główki mogą powstawać już w trakcie życia płodowego.

Jednym z częściej występujących zjawisk jest plagiocefalia inaczej zwana także płaską główką. Jest to zjawisko zniekształcenia się kości czaszki. Jeśli niemowlak przez dłuższy czas leży na jednej stronie, jeśli nacisk główki na podłoże jest zbyt duży, to może dochodzić do takiego zjawiska. Jego odwrócenie jest możliwe, ale bardzo trudne i wymaga długotrwałej rehabilitacji. Zarówno w odniesieniu do zapobiegania jak i do leczenia plagiocefalii, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznej poduszki ortopedycznej dla niemowlaków. O wygodzie snu niemowlaka przeczytasz również TUTAJ.

Skuteczność zastosowania poduszek medycznych dla dzieci 

Poduszki ortopedyczne dla niemowlaków są jedynymi, które mogą być stosowane już od pierwszych dni malucha. W ich przypadku nie ma żadnego zagrożenia związanego z niemożnością odwrócenia główki. Tym samym dziecko ma możliwość uzyskania zdrowego snu i pełnej wygody. To jeden z ważnych aspektów. Przy zwykłej poduszce niemowlak zazwyczaj nie ma możliwości poruszania główką, co przekłada się na powstawanie różnych odkształceń. Co więcej, specjalistyczna poduszka ortopedyczna dla niemowlaków nie tylko zapobiega, ale równocześnie też leczy różnego rodzaju wady postawy. Nie odnosi się to wyłącznie do samej płaskiej główki, ale także do innych możliwych do wystąpienia wad postawy. Do innych zalet zastosowania owej poduszki dla niemowlaków możemy zaliczyć:

– jest ona wykonana z materiału antyalergicznego, a tym samym mamy zapewnione jeszcze większe bezpieczeństwo,

– poduszka zapewnia nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale ponadto jest wygodna i tym samym możemy tu mówić o zdrowym śnie.

Bardzo istotnym elementem na pewno jest miejsce zakupu owej poduszki. Nie należy kupować tego, co jest najtańsze. Tak naprawdę liczy się w głównej mierze jakość. Poduszki ortopedyczne dla niemowląt powinny być kupowane tylko i wyłącznie w specjalistycznych sklepach medycznych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dany produkt posiada stosowne certyfikaty. To oczywiście przekłada się na najwyższą możliwą jakość.

Dbałość o zabezpieczenie dziecka przed różnymi negatywnymi zjawiskami, przed płaską główką jest ważne. Zastosowanie specjalistycznych poduszek ortopedycznych jest najlepszą opcją, aby mieć pewność, że nasze dziecko będzie się zdrowo rozwijało od pierwszych dni.

By: Aneta R.