Informacje i porady o dietach

Uniwersalny trening – pilates

pilates

Słuszność popularności ćwiczeń pilates jest jak najbardziej uzasadniona. Niewątpliwie trzeba tu podkreślić, że są to bardzo proste ćwiczenia, dzięki czemu może je wykonywać każdy bez żadnego wyjątku. Są to ćwiczenia, w których mogą uczestniczyć osoby młode, osoby nieco starsze, kobiety, mężczyźni. Można mówić o zajęciach pilates przeznaczonych dla kobiet w ciąży jak również dla innych grup osób.

Podstawy pilates

Mówiąc o podstawach ćwiczeń pilates, należy wskazać także na ich pochodzenie. Sama nazwa ćwiczeń wywodzi się od ich twórcy. Za tę kwestię odpowiedzialny jest Joseph Pilates, który stworzył metodę ćwiczeń, dzięki której sportowcy jak i tancerze mogą znacznie szybciej się wyleczyć i dojść do pełni formy po odniesionej kontuzji. Dla kogo przeznaczone są te ćwiczenia w sposób szczególny? Należy tutaj wskazać na takie grupy osób jak:

– osoby borykające się z bólami kręgosłupa,

– osoby poddane bardzo dużym obciążeniom psychicznym, poddawane stresowi,

– osoby początkujące, które nie lubią bardzo trudnych i skomplikowanych ćwiczeń,

Można, więc powiedzieć, że ćwiczenia pilates są przeznaczone dla każdego poza pewnymi wyjątkami. Nie sposób jednak nie wskazać na taki element, jakim są korzyści możliwe do odniesienia na skutek brania udziału w zajęciach pilates.

Korzyści związane z ćwiczeniami pilates

Pilates to proste ćwiczenia, które jednakże pozwalają na uzyskanie bardzo wielu różnych korzyści. W tym miejscu chcemy wskazać na kilka podstawowych. Mowa jest o:

– bardzo konkretnym wzmocnieniu mięśni pleców,

– znacznej poprawie postawy ciała,

– wysmukleniu sylwetki ciała, poprawieniu jej wyglądu

– uzyskaniu pełnej harmonii ciała oraz ducha,

Chociaż w samym założeniu pilates są ćwiczeniami, które pomagają w szybszej regeneracji po kontuzji, to jednakże trzeba podkreślić, że tak naprawdę można tu zrealizować wiele różnych celów.

Wspomnieliśmy nieco wyżej o pewnych obostrzeniach w braniu udziału w zajęciach pilates. Nie ma ich wiele, ale warto mieć ich świadomość. Wskażemy w tym miejscu na osoby, które mają problemy z ciśnieniem krwi, które podatne są na występowanie zakrzepów krwi, przy ostrych stanach zapalnych, przy kręgozmyku, po złamaniach kości, po zabiegach operacyjnych, przy osteoporozie, przepuklinie dyskowej, w pierwszym trymestrze ciąży czy też przy ciąży zagrożonej. W ćwiczeniach pilates potrzebny jest również odpowiedni sprzęt. Na ten temat jak również na temat samych ćwiczeń można wiele przeczytać na stronie http://balanced-body.pl/. To miejsce może rozwiać wszelkie nasze wątpliwości związane z pilates.

By: Aneta R.