Informacje i porady o dietach

Rodzaje ortez kończyn dolnych

orteza kolana

Kiedy ostatnio ulegli Państwo jakiemuś wypadkowi? Patrząc na statystyki katastrof drogowych, które codziennie mają miejsce w każdym większym mieście naszego kraju, podejrzewam, że stosunkowo niedawno. W niniejszym artykule zaprezentuję podstawowe typy ortez, które mogą się Państwu niezmiernie przydać w ciężkiej sytuacji. Sam niejednokrotnie doświadczyłem bólu w stawach i stabilizatory niezwykle mi pomogły. Polecam wydać kilka groszy, bo warto kupić ortezę, zamiast narzekać na ciągłe i przewlekłe bóle.

Najczęstsze w społeczeństwie są urazy kończyn dolnych. Nic w tym dziwnego, przecież codziennie opieramy na nich sto procent ciężaru naszego ciała. Jakie ortezy wspomogą nas przy urazach nóg?

Stabilizatory stawu biodrowego i mięśni uda takich, jak: czworogłowy, dwugłowy i krawiecki pełnią więcej, niż jedną funkcję podstawową. Mianowicie: unieruchamiają kość w miednicy, a po drugie umożliwiają dużą dozę kontroli ruchu w jego obrębie. Niezwykle często używa się ich podczas rehabilitacji po ciężkich urazach. Jeśli ulegliśmy ciężkiemu wypadkowi, warto kupić ortezę stawu biodrowego.

Kolejnym stabilizatorem, jaki tutaj opiszę, jest orteza stawu kolanowego. Jest ona stosowana nie tylko podczas leczenia urażonej kończyny. Powszechnie używa się jej także podczas uprawiania sportów wysoce kontuzyjnych takich, jak futbol amerykański, czy rugby.

Wspomnę jeszcze o ortezach stawu skokowego. Bardzo często zakładane są, jeśli mamy do czynienia z urazem kostki, obojętne, czy jest to skręcenie, złamanie, czy zwichnięcie. Dodatkowo ten stabilizator zabezpiecza staw skokowy i stopę przed ewentualnymi kolejnymi uszkodzeniami. Dzięki temu możemy cieszyć się maksymalną jego ochroną.

By: NaDiecie