Informacje i porady o dietach

Zasady dla ćwiczeń pilates

pilates

Jeśli mowa jest o ćwiczeniach pilates, to zasadniczo wskazujemy na zajęcia grupowe, na które się udajemy. Będziemy chcieli wskazać na wiele korzyści z owych ćwiczeń, aczkolwiek dla kogoś kłopotem jest samo wychodzenie z domu. Czy zatem wówczas musimy rezygnować z tych ćwiczeń?

Pilates we własnym mieszkaniu

Niekoniecznie. Jak najbardziej możemy w tym miejscu wskazać na możliwość wykonywania owych ćwiczeń we własnym domu. Mamy bowiem do czynienia z bardzo prostą formą ćwiczeń, w których nie ma niczego skomplikowanego. Warto w tym względzie zajrzeć na różnego rodzaju dobre strony internetowe, na których mamy umieszczone konkretne ćwiczenia wraz z ich zademonstrowaniem. Mówiąc jednakże o ćwiczeniach pilates wykonywanych we własnym domu, musimy pamiętać o kilku zasadniczych regułach, których należy przestrzegać. O czym konkretnie mowa, na jakie zasady chcemy wskazać?

Prawidłowe ćwiczenia pilates

Przede wszystkim, aby móc mówić o prawidłowym wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń, aby móc uzyskać oczekiwane efekty, każde ćwiczenie należy wykonywać wolno oraz dokładnie pamiętając o każdym drobnym elemencie. Ćwiczyć należy w pełnej koncentracji i w zgodzie z rytmem własnego oddechu. Na pewno bardzo ważne będzie ścisłe dostosowanie się do ilości zalecanych powtórzeń danego ćwiczenia oraz do regularności jego wykonywania. W pilates bardzo istotnym elementem jest spinanie mięśni brzucha, dzięki czemu możemy stworzyć naturalny gorset dla naszego kręgosłupa, a tym samym dać mu pełne wytchnienie.

Tym samym nie ma konieczności wychodzenia z domu i brania udziału w zajęciach zorganizowanych w jakimś klubie tudzież w innym miejscu. Jeśli to miałoby być dla nas przeszkodą w ćwiczeniu pilates, to nie jest to żadna wymówka. Te ćwiczenia jak najbardziej nadają się do tego, aby je wykonywać we własnym domu, wtedy kiedy nam to pasuje, gdy nam jest wygodnie. Warto w tym miejscu również dodać, że pilates to ćwiczenia, które nadają się dla prawie każdego, są to ćwiczenia bardzo uniwersalne, a poza tym również nie są one zupełnie skomplikowane dla nikogo.

Wpis powstał dzięki współpracy z: http://balanced-body.pl/

By: Aneta R.