Informacje i porady o dietach

Pielęgnacja ciała olejkiem z dzikiej róży

olejek różany

Istnieje wiele różnorodnych kosmetyków na rynku. Szczególnie polecanych jest naturalny produkt, jakim jest olejek z dzikiej róży. Jeżeli mamy do czynienia z wysoko skoncentrowanym właściwościom odżywczym, dla naszej skóry potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Jakie właściwości ma olejek z dzikiej róży?

Olejek z dzikiej róży to bardzo bogate źródło kwasów omega 3 i omega 6, a także duża dawka witaminy A. Składniki te pozytywnie wpływają na skórę i pozwalają nam ją pielęgnować każdego dnia.

Olejek z dzikiej róży cechuje się ogromną ilością właściwości. Warto wymienić chociażby:

  • Ochronę i naprawę skóry

Olejek z dzikiej róży doskonale sprawdza się w przypadku poparzeń słonecznych. Dodatkowo radzi sobie również z zaczerwienieniem skóry, bliznami po trądziku i rozstępami. Olejek ma szereg właściwości, ale najważniejszy jest proces gojenia się ran i redukowania stanów zapalnych.

Olejek z dzikiej róży to również bogactwo kwasu retinowego. Dzięki temu doskonale zwalcza on trądzik, a także usuwa martwy naskórek.

  • Redukuje oznaki starzenia

Każdy z nas w raz z upływem czasu narażony jest na starzenie się skóry. Tymczasem stosując olejek z dzikiej róży może ów proces nieco opóźnić. Olejek zapewnia naszej skórze regenerację, elastyczność tkanek i mniejszą ilość zmarszczek.

By: Aneta R.