Informacje i porady o dietach

Kiedy aktywnie żyjemy, codziennie uprawiamy sport, na pewno nie chcemy przerywać swoich treningów nawet wówczas, kiedy pojawi się przeziębienie. W tym momencie na pewno zadajemy pytanie, czy ćwiczyć, czy też odłożyć fitness na późniejszy okres czasu. Można, więc rzec, że jeśli nasze samopoczucie nie jest najgorsze, zaś trening cechuje się umiarkowaną aktywnością, nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się do klubu fitness, czy też w zaciszu własnego mieszkania wykonywać dotychczasowe ćwiczenia. Jednakże warto mieć na uwadze, że w czasie przeziębienia, nawet lekkiego, nasz organizm jest osłabiony, dlatego dla własnego dobra powinniśmy skorzystać z kilku rad, aby się nie przemęczyć, nie pogorszyć swego stanu zdrowia, a co więcej nie przerywać aktywności fizycznej.

fitnessLekka aktywność fizyczna

Cierpiąc na przeziębienie, lecz chcąc ćwiczyć musimy przede wszystkim ograniczyć aktywność naszych ćwiczeń typu fitness. Można także skonsultować się z lekarzem, jaki oceni nasz stan zdrowia, a tym samym zaleci odpoczynek, bądź też nie będzie widział przeciwwskazań do aktywności fizycznej. Jeśli decydujemy się na fitness w czasie przeziębienia musimy przede wszystkim ćwiczyć mniej intensywnie niż zazwyczaj a także ćwiczyć z mniejszym obciążeniem. Istotna jest także dłuższa regeneracja organizmu po treningu. Dodatkowo należy wybierać lżejsze formy ruchu. Może być to trucht, marsz, czy nawet ćwiczenia fitness zamienić na jogę.

W czasie przeziębienia nie wolno także doprowadzić do mocnych napięć mięśniowych, zaś odpoczynek wskazany jest pomiędzy kolejnymi seriami ćwiczeń. Oczywiście w czasie treningu musimy sięgnąć po wodę. Nasz organizm osłabiony jest przez chorobę, szybciej się męczymy, pocimy, zaś woda pozwala nam uzupełnić niedobory. Po przebytej chorobie oczywiście możemy znów wrócić do bardziej intensywnych ćwiczeń, lecz należy zwiększać je stopniowo. Przeziębienie nie przeszkadza nam, więc jeśli nie chcemy rezygnować z naszych ulubionych ćwiczeń fitness, lecz w takiej sytuacji trzeba wykonywać je racjonalnie.

Polecamy: fitness-inspiracje.pl

By: NaDiecie