Informacje i porady o dietach

Dieta kopenhaska czy warto ją stosować?

dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska to jedna z bardziej popularnych diet, z jakimi mamy obecnie do czynienia, ale z drugiej strony to, co popularne, nie musi być od razu bardzo skuteczne. Na pewno w swoich założeniach dieta kopenhaska jest bardzo skuteczna, ale z drugiej strony należy mówić także o tym, że jest ona bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. Mówimy bowiem o diecie wyczerpującej, mówimy o diecie dosyć drastycznej, a zatem równocześnie też mówimy o diecie, w wyniku której stosowania różne aspekty związane z naszym zdrowiem mogą ulec pewnemu obniżeniu.

Czy zdecydować się na odchudzanie z dietą kopenhaską?

Dieta kopenhaska to dieta bardzo uboga w pokarmy, uboga w różne składniki odżywcze, uboga w witaminy. Poza tym bardzo mocno wpływa na obniżenie naszego nastroju, powoduje, że praktycznie przez cały czas chodzimy głodni, co przekłada się nie tylko na gorszy nastrój, ale równocześnie też wpływa na bardzo duże ryzyko wystąpienia niechcianego efektu jo-jo. Po skończonej kuracji bardzo wiele osób od razu przystępuje do nadrabiania jedzenia i tym samym efekt owej diety trwa bardzo krótki czas.

Aby móc zatem do owego sposobu odżywiania się przystąpić, powinniśmy w głównej mierze mieć świadomość bardzo dobrego stanu swojego zdrowia, a poza tym również musimy mieć świadomość tego, że nasza wola jest naprawdę bardzo silna i wytrzymamy nie tylko przez cały czas stosowania owej diety, ale równocześnie też po jej zakończeniu nie przystąpimy od razu do spożywania bardzo dużych ilości pokarmów, co mogłoby zniweczyć nasze staranne wysiłki.

By: Aneta R.