Informacje i porady o dietach

Wpływ palenia papierosów na cerę człowieka

papierosy a cera

Szkodliwy wpływ palenia papierosów na zdrowie człowieka jest tematem, o którym powiedziano już bardzo wiele. Jest to coś oczywistego. Jednakże czy zdajemy sobie sprawę ze zgubnego wpływu palenia papierosów na wygląd człowieka? Okazuje się, że ów wpływ jest bardzo duży. Nie jest zresztą niczym odosobnionym pojawianie się szarej cery, łamliwych włosów, nieświeżego oddechu czy też żółtawych zębów w odniesieniu do osób palących papierosy. Tak naprawdę nikotyna zawarta w papierosach wpływa w sposób kompleksowy na urodę człowieka.

Negatywne palenie papierosów

Mowa jest oczywiście o bardzo negatywnym wpływie. Palenie papierosów znacząco przyspiesza procesy starzenia się, a wszelkiego rodzaju kremy czy też inne kosmetyki nie są w stanie zniwelować owych bardzo drastycznych zmian. W skutek działania nikotyny oraz innych substancji zawartych w papierosach, skóra człowieka staje się mniej sprężysta, staje się nieco zgrubiała oraz pozbawiona blasku. Bardzo duże znaczenie w tym względzie ma zmniejszona ilość tlenu dostarczanego do organizmu, dostającego się do skóry. Jednym z pojęć, o którym współcześnie możemy usłyszeć bardzo często, są wolne rodniki. To one uważane są za jednego z wrogów młodości oraz młodego wyglądu.

To właśnie owych wolnych rodników pojawia się w ludzkim organizmie znacząco więcej na skutek wzmożonego, nałogowego palenia papierosów. Nie ma żadnego zastępczego sposobu na to, aby wspomóc organizm palacza niż pozbycie się owego nałogu. To oczywiście tylko jeden z wielu aspektów powodujących, że palenie papierosów nie może być postrzegane jako coś pozytywnego.

By: Aneta R.