Informacje i porady o dietach

Jak pozbyć się cellulitu?

cellulit

Zmora prawie każdej kobiety w wieku dojrzałym. Cellulit, zwany także popularnie skórką pomarańczową, to zjawisko, które przede wszystkim wpływa negatywnie na wygląd skóry kobiecej. Jak powstaje ów cellulit? Jest on wynikiem nacisku tkanki tłuszczowej na pionowo ułożoną tkankę łączną.

Rozpocznij walkę z pomarańczową skórką

Walka z owym cellulitem na pewno nie jest łatwa, aczkolwiek oczywiście możliwa. Mówiąc o skutecznej walce z tym zjawiskiem w głównej mierze należy wskazać na zdrową dietę. Sięganie po zwiększoną ilość błonnika, po owoce, warzywa jak również produkty pełnoziarniste, możemy szybko odczuć znaczącą poprawę w tym względzie. Poza tym w naszej diecie powinny znaleźć się takie elementy jak tłuste ryby, brokuły oraz szparagi. Te produkty przyczyniają się znacząco do usuwania toksyn z ludzkiego organizmu, a to powoduje, że możemy mówić o zwalczaniu pomarańczowej skórki. Poza tym również warto jest sięgać po zwiększoną ilość wypijanej wody, dzięki czemu będziemy mogli mówić o unormowanej gospodarce wodnej. Walka z cellulitem jest możliwa także dzięki regularnym ćwiczeniom.

W tym względzie można sięgnąć po jakikolwiek sposób na aktywność fizyczną, ponieważ każdy rodzaj ruchu ma tutaj głębokie znaczenie. Miejsca, w których widoczny jest cellulit, warto jest masować. Dzięki temu bowiem będziemy mogli mówić o poprawieniu krążenia krwi, a tym samym mowa jest o zwiększonej szansie także na zmniejszenie zjawiska cellulitu. Tym samym wobec takiego zjawiska należy po prostu sięgać po właściwe metody, a nie tylko narzekać.

By: Aneta R.