Informacje i porady o dietach

Większe zapotrzebowanie na białko

suplementy diety współcześnie

Z jednej strony stosowanie odżywek dla sportowców bez wątpienia jest czymś bardzo atrakcyjnym dla osób nastoletnich, aczkolwiek w pewnych miejscach możemy zetknąć się z opinią, iż mogą one nastolatkom bardzo szkodzić. Nie można jednak typowych środków anabolicznych porównywać ze środkami, które w swoim składzie oparte są na sterydach. Tutaj mamy inne działanie i jest ono bynajmniej szkodliwe poza indywidualnymi przypadkami, ale to już jest temat na zupełnie inny artykuł. My w tym miejscu chcemy spojrzeć na tę kwestię z punktu widzenia zapotrzebowania młodych ludzi.

Białko a młody organizm

Jak dobrze wiemy spory odsetek, spora ilość odżywek stosowanych przez sportowców jest w swoim składzie oparta o białko. Trzeba jasno w tym miejscu zaznaczyć, iż młody, dojrzewający, nastoletni organizm wykazuje znacznie zwiększone zapotrzebowanie na białko jak również na inne składniki odżywcze. Dążenie do osiągnięcia większej masy mięśniowej, do osiągnięcia zwiększonej muskulatury u nastoletnich chłopaków jest dosyć często spotykanym zjawiskiem. Osoby dorosłe, aby móc uzyskać większą masę mięśniową mają nieco łatwiej, nastolatkowie muszą przyjąć znacznie więcej białka, aby swój cel zrealizować, aby większą masę mięśniową uzyskać. Dlatego też wspomaganie się dobrej jakości odżywką białkową jest jak najbardziej właściwym krokiem, który jest zalecany. Jest oczywiste, że w tej sytuacji pewnego rodzaju podstawą jest właściwa dieta oraz prawidłowo skonstruowany i regularny trening.

Dla osób aktywnych

Suplementy diety dla sportowców, a zwłaszcza te białkowe, muszą znaleźć się tutaj na miejscu trzecim. Nie należy się zatem obawiać o to, że dostępne w sprawdzonych sklepach z odżywkami sportowymi produkty w jakiś sposób nam zaszkodzą, że będą powodem jakichś kłopotów zdrowotnych nastolatków. Oczywiście jeśli nastolatek sięgnie po sterydy, aby jeszcze szybciej uzyskać to, co sobie zamierzył, to w bardzo krótkim czasie może się spodziewać bardzo przykrych konsekwencji zdrowotnych, z których bardzo trudno będzie wyjść na prostą.

https://sklep.kfd.pl/blog/15_Suplementacja-wsrod-nastolatkow

By: Bartek M.