Informacje i porady o dietach

Ćwiczenia wzmacniające ciało

pilates

Współczesny świat nakłada na człowieka bardzo wiele różnych obowiązków, jest dla niego sporym obciążeniem. Rozwiązaniem, które jest w takiej sytuacji bardzo pomocne, jest aktywność fizyczna. Nie jakakolwiek, ale bardzo konkretna. Doskonałym przykładem jest tutaj pilates. To ćwiczenia, które przynoszą bardzo wiele wymiernych korzyści. Jakich? O tym postaramy się pokrótce powiedzieć.

Korzyści dla ciała i dla ducha

Pilates to ćwiczenia, które pozwalają kształtować zarówno ciało jak i ducha. Mówiąc o stresie, o zmęczeniu, o pośpiechu, który bardzo męczy, wskazać należy właśnie na zajęcia pilates jako te właściwe w odniesieniu do odpowiednich rozwiązań. Przede wszystkim wskażemy na to, że są to ćwiczenia bardzo łatwe w swojej formie. Nie ma w niczego skomplikowanego i tym samym może je wykonywać każdy bez wyjątku. Niezależnie od tego, jakim wiekiem się legitymujemy, jaka jest nasza płeć i możliwości fizyczne, pilates będzie odpowiedzią na stres, na zmęczenie. Są to ćwiczenia, które z jednej strony pozwalają kształtować ciało, ale z drugiej strony także odprężają, relaksują, pozwalają odpocząć. Mówiąc o konkretnych możliwościach, warto jest wybrać:

– ćwiczenia odciążające kręgosłup,

– ćwiczenia na brzuch,

– ćwiczenia relaksujące, kładące nacisk na sylwetkę ciała

Pilates we własnym domu

Mówiąc o tych pilates, trzeba wskazać na to, że tych ćwiczeń nie należy wykonywać we własnym domu. Powodem tego jest konieczność uzyskiwania określonej precyzji w ćwiczeniach. Od niej zależy w dużym stopniu powodzenie i realizacja celów.

By: Aneta R.