Informacje i porady o dietach

Sposoby stosowania ziół

zioła

Zioła to jeden z tych produktów, który może nam znacząco poprawić samopoczucie oraz stan naszego zdrowia. Sięgając po zioła, nie powinniśmy oczywiście odstawiać tych leków, które przyjmujemy i które zostały nam przepisane przez lekarza. Jeśli jednakże mówimy o ziołach, to na pewno musimy wskazać na to, że stanowią one doskonałe uzupełnienie. W jakich różnych formach możemy owe zioła stosować? Tych form jest bardzo wiele, aczkolwiek nie każdy rodzaj ziół nadaje się do tego, aby go stosować w tej czy też innej formie.

Formy przyrządzania ziół

Na jakie zatem formy przyrządzania i stosowania ziół możemy liczyć, z jakimi możemy się zetknąć? Najczęściej stykamy się z taką formą, jaką jest napar. Poza tym również można wyróżnić takie możliwości jak chociażby wywar, odwar, nalewka, macerat, okład, kataplazma, kompres oraz maska ziołowa. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek zioła, dobrze jest zapoznać się z instrukcją, z  możliwościami jego stosowania. Mimo tego, że zioła powszechnie uważa się za produkt w pełni bezpieczny dla zdrowia, to jednak w rzeczywistości niektóre z nich mogą wywołać określone działania niepożądane. Poza tym również jeśli nie będą one przygotowane w odpowiedni sposób, to również mogą one dla danej osoby okazać się nieskutecznymi.

Na większości opakowań z ziołami, z herbatkami ziołowymi, mamy oczywiście podane wszelkie instrukcje dotyczące przygotowania. Jednakże czasem sami owe zioła zbieramy na łąkach czy też w innych miejscach i wówczas owa wiedza jest nam niezbędna, aby dane zioło mogło nam pomóc.

By: Aneta R.