Informacje i porady o dietach

Pływanie, a wady postawy

pływanie

Wady postawy czy też po prostu bóle pleców są tym elementem, który towarzyszy wielu osobom. Bezczynność w tejże materii powoduje, że stan zdrowia będzie się pogłębiał, a dolegliwości bólowe będą się pogłębiać. W tym miejscu chcemy zapytać o relacje pomiędzy bólami pleców, pomiędzy wadami postawy, a sportem.

Zadbaj o kręgosłup

W sposób szczególny chcemy wskazać w tym miejscu na pływanie. W jaki sposób zatem wizyty na pływalni wpływają na wady postawy? Woda ma bardzo korzystny wpływ na mięśnie grzbietu. Można tutaj mówić o działaniu odciążającym, mowa jest o działaniu rozluźniającym. W wodzie mamy do czynienia ze znacznym zmniejszeniem zjawiska tarcia. Tym samym warunki pracy dla mięśni osłabionych są znacznie lepsze. Nawet w obliczu bólu stawów oraz mięśni, w wodzie można łatwiej wykonywać wszelkiego rodzaju ruchy. Wykonując ćwiczenia na siłowni czy też w każdym innym miejscu na powierzchni, potrzebujemy dosyć sporej siły. W wodzie potrzebujemy natomiast zaledwie 10% tej siły.

Tym samym każde ćwiczenie wymaga znacznie mniejszego wysiłku. Jeśli chodzi o kwestię związaną z rozluźnieniem mięśni, to należy tutaj wskazać na to, że znacznie lepsze efekty uzyskujemy w tym względzie jeśli mamy do czynienia z ciepłą wodą. Pływanie ma bardzo wiele wydatnych korzyści, wpływa na bóle pleców, na samopoczucie, na mięśnie. Odnosząc się do wad postawy, pływanie nie tylko może im zapobiegać, nie tylko może spowodować ich redukcję, ale jednocześnie też może spowodować, że nie będziemy odczuwać żadnych bóli pleców, bóli kręgosłupa.

By: Aneta R.