Informacje i porady o dietach

Trening Chodakowskiej dla początkujących – który wybrać?

Ewa Chodakowska to trenerka, mentorka, osoba znana i popularna, która zmotywowała do ćwiczeń, do działania bardzo wiele osób w naszym kraju i nie tylko. Jej programy, a wprowadziła ich już kilkanaście, cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Można z nich skorzystać poprzez kanał Youtube, ale można także zakupić na własność płytki z konkretnymi programami treningowymi.

Jeśli jesteśmy osobami początkującymi, to możemy mieć pewien dylemat odnoszący się do tego, który z programów Ewy Chodakowskiej będzie dla nas najbardziej odpowiedni, który się w naszym przypadku najbardziej sprawdzi. Bardzo wiele w tym względzie na pewno zależy od takiego elementu, jakim jest obierany cel treningowy oraz stopień zaawansowania w ćwiczeniach i poziom posiadanej kondycji fizycznej.

Spalanie kalorii przez treningi z Chodakowską

Jednym z najbardziej znanych programów treningowych Ewy Chodakowskiej jest Skalpel. Należy jednakże mieć tę świadomość, że ów program nie jest odpowiedni dla osób, które z cel obierają sobie pozbycie się określonej ilości kalorii. W tym przypadku bardziej odpowiednie będzie sięgnięcie po program Killer lub też po Turbospalanie.

W obu przypadkach mamy do czynienia z programami opartymi na interwałach. W obu przypadkach mamy do czynienia z programami trwającymi 45 minut. To bardzo ważny aspekt, ponieważ jest to idealny czas do tego, aby móc uruchomić w swoim organizmie przemiany energetyczne, dzięki którym spalanie tkanki tłuszczowej będzie bardziej efektywne. Mając na uwadze fakt, że jesteśmy osobą początkującą, warto jest zdecydować się na program Turbospalanie. Wprawdzie w odniesieniu do obu programów mamy do czynienia z podobnymi rezultatami – tracimy około 400 do 600 kcal na dzień, ale Turbospalanie jest treningiem znacznie łatwiejszym do wykonania przez osoby początkujące. Tym samym osobom początkującym chcącym pozbyć się nadmiernej ilości kalorii poleca się:

  • Turbospalanie – jeśli są to osoby dopiero zaczynające przygodę z treningiem
  • Killer – osoby o nieco większym zaawansowaniu w ćwiczeniach fizycznych

Wzmocnienie mięśni, poprawa sylwetki ciała

Innym istotnym celem treningowym, który wiele osób stawia przed sobą, jest wymodelowanie własnej sylwetki ciała. Nie jest to proste, aczkolwiek przy pewnym samozaparciu jak najbardziej możliwe. W tym przypadku również odniesiemy się do treningów firmowanych przez Ewę Chodakowską. W tym miejscu wskażemy właśnie na Skalpel. Trening, który nie okazuje się dobrym wyborem w sytuacji, gdy zależy nam na szybkiej utracie kalorii, ale doskonale się sprawdzający w sytuacji, gdy mamy do czynienia z chęcią wymodelowania własnej sylwetki ciała oraz na wzmocnieniu poszczególnych partii mięśniowych.

W Skalpelu mamy do czynienia z większością ćwiczeń o charakterze statycznym. W ćwiczeniach tych dochodzi do zaangażowania wszystkich partii mięśniowych. Tym samym skutecznie pracujemy nad całym ciałem. Krągłości stają się bardziej uwypuklone, uwidocznione, a ciało danej osoby nabiera znacznie większej zgrabności. Tym samym uzyskiwana jest realizacja pierwotnych założeń, jakimi są wzmocnienie mięśni oraz poprawa sylwetki swojego ciała.

Osoby początkujące jak najbardziej mogą i jak najbardziej się im poleca sięgnięcie po program o nazwie Ekstra Figura. Inaczej tenże program może być znany pod nazwą Pogromca cellulitu. Tym samym osoby początkujące mają tutaj do wyboru dwa odmienne programy treningowe.

Ewa Chodakowska stworzyła również program o nazwie Skalpel 2 oraz Skalpel Wyzwanie. Jednakże będąc osobami początkującymi w treningu fizycznym, nie należy sięgać po te programy treningowe, ponieważ są one przeznaczone dla osób zaawansowanych.

Programy stworzone przez Ewę Chodakowską cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród osób w całym kraju. Są one ogólnie dostępne i jak najbardziej można je wykorzystywać we własnym domu. Na pewno istotnym elementem jest to, że nie są one bardzo trudne technicznie i nie wymagają bardzo dużego doświadczenia. Do tego są one bardzo skuteczne w odniesieniu do osób początkujących.

By: NaDiecie