Informacje i porady o dietach

Sok z brzozy – warto wykorzystać wczesną wiosną

sok z brzozy

Sok z brzozy jest produktem, który obecnie jest coraz powszechniejszy. Można go zakupić i można go pić po prostu, gdyż nam smakuje. Jednakże z drugiej strony warto także poznać jego właściwości zdrowotne, a tych ma on bardzo wiele. Najbardziej ceniony jest sok, który pozyskiwany jest z pnia tego drzewa. Ma on najwięcej właściwości prozdrowotnych, gdyż w tym miejscu mamy do czynienia z obecnością największej ilości soli mineralnych oraz największej ilości witamin.

Jak pozyskiwać sok?

Poza tym sok pozyskiwany jest także z rozkwitających pączków oraz z liści brzozowych. Najbardziej efektywne jest pozyskiwanie soku z brzozy na przełomie kwietnia oraz maja, gdy mamy do czynienia z największą jego ilością. W jakich schorzeniach sok z brzozy może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem? Na pewno jest on skutecznym sposobem na wspomaganie rwy kulszowej oraz reumatyzmu. Przede wszystkim sok z brzozy ma działanie łagodzące ból występujący w tych schorzeniach. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest wcieranie w miejsca bolące maści przygotowanej z soku brzozowego.

Kolejnym z aspektów, na który można tutaj wskazywać, jest pozytywny wpływ soku z brzozy na występujące kamienie nerkowe. Z jednej strony sok z brzozy ma działanie oczyszczające z toksyn, a z drugiej również nie można zapominać o jego działaniu moczopędnym. Tym samym dzięki jego piciu można znacząco ograniczyć możliwość wystąpienia kamieni nerkowych. W sytuacji, gdy się natomiast pojawią, można bardzo szybko się ich z organizmu pozbyć.

Sok i jego działanie

Sok z brzozy jest elementem, który wykazuje działanie przeciwwirusowe. Tym samym jest to świetny naturalny środek zapobiegający różnym infekcjom i powodujący zwiększenie odporności ogólnej ludzkiego organizmu. W niektórych przypadkach uważa się także, iż sok z brzozy może pomóc w leczeniu nowotworów, a zwłaszcza jeśli mowa jest o nowotworach płuc.

Oczywiście mowa jest tutaj o działaniu profilaktycznym, a więc nie należy tutaj mówić o zastępowaniu tradycyjnej terapii onkologicznej. Wymieniono kilka istotnych aspektów związanych z pozytywnym wpływem soku z brzozy na zdrowie człowieka. Tak naprawdę tych aspektów można by było wymienić znacznie większą ilość. Tym samym zachęca się, aby sięgać po ów sok z brzozy jako naturalne źródło dobra, jako naturalne źródło profilaktyki i ochrony przed różnego rodzaju jednostkami chorobowymi.

Sok z brzozy jest produktem dosyć powszechnie dostępnym w sklepach i do tego również nie jest on drogi, a tym samym można mówić o tym, że każdy może z powodzeniem się nim wspomagać.

By: Aneta R.