Informacje i porady o dietach

Makijaż permanentny dla pacjentów onkologicznych

Makijaż permanentny dla pacjentów onkologicznych

Zasadniczo każdej osobie zależy na tym, aby wyglądać dobrze. Ważne jest to, aby podobać się przede wszystkim samemu sobie, ale także i innym osobom. W przebiegu choroby nowotworowej wygląd człowieka zmienia się w sposób negatywny. Mimo tego, że najważniejszym aspektem jest zadbanie o leczenie właściwe, to jednakże można i należy jednocześnie też zadbać o swój wygląd. W chorobie nowotworowej możemy zetknąć się z takimi zjawiskami jak chociażby:

  • – przekrwiona oraz zaczerwieniona skóra,
  • – całkowity ubytek włosów, brwi oraz rzęs,
  • – opuchlizna,
  • – cienie oraz zasinienia pod oczami,
  • – blizny po operacji, które są widoczne,
  • – częściowy ubytek owłosienia na głowie.

Jeśli te elementy pojawiają się, to tym samym można sięgnąć po różnego rodzaju sposoby na to, aby wygląd swój poprawić. W odniesieniu do zaczerwienienia, do opuchlizny, do cieni pod oczami, dobrym sposobem jest sięgnięcie po wysokiej jakości kosmetyki, kremy, maści. Często spotykanym zjawiskiem jest utrata włosów. W tej sytuacji czymś właściwym jest sięgnięcie po perukę, która na jakiś czas może zastąpić naturalne włosy. Jeśli natomiast dana osoba pozbyła się rzęs oraz brwi w wyniku chemioterapii, to wówczas można wykonać makijaż permanentny.

Wykonanie makijażu permanentnego

Z jednej strony utracone brwi można także wykonać samemu stosując wosk w kredce. Jednakże bardziej trwałym i częściej stosowanym sposobem u pacjentów onkologicznych jest sięgnięcie po makijaż permanentny. Istotne jest to, że jego wykonanie jest możliwe nie tylko w gabinecie kosmetycznym. Jest to bowiem składnik oferty przedstawianej przez każde profesjonalne studio tatuażu. Wykonanie takiego makijażu permanentnego w studiu tatuażu daje gwarancję tego, że owe brwi będą trwałe przez bardzo długi okres.

Bardzo ważne jest to, aby w doborze kolorystyki wybierać barwy subtelne. Dzięki temu będziemy mieli do czynienia z rezultatem, który będzie jak najbliższy naturalnemu kolorowi brwi. Nieco trudniej jest na pewno w sytuacji, w której dana osoba utraciła tylko jedną brew. Bywają również takie sytuacje, w których zaleca się depilację jednej brwi, która pozostała i wykonanie makijażu permanentnego na obu. W ten sposób można uzyskać taki sam efekt w przypadku obu brwi.

Makijaż permanentny w przypadku trwałej utraty brwi

Makijaż permanentny w przypadku trwałej utraty brwi przez osobę poddaną leczeniu poprzez chemioterapię, jest jedynym słusznym rozwiązaniem, aby móc mówić o uzyskaniu zadowalającego efektu. Bardzo ważne jest to, aby zarówno gabinet kosmetyczny jak i studio tatuażu, w którym ów makijaż permanentny jest wykonywany, miało bardzo dobre opinie, aby pracowały w nim osoby doświadczone, mające profesjonalne podejście do zagadnienia jego wykonania.

Makijaż permanentny na brwiach powinien oczywiście być odnawiany, aczkolwiek taki wymóg istnieje co kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Nie jest to zabieg, który byłby bardzo kosztowny, a może dać pacjentowi onkologicznemu wiele zadowolenia, poczucia pewności siebie i może także zwiększać poczucie akceptacji samego siebie, co jest niezwykle istotne.

By: NaDiecie