Informacje i porady o dietach

Poszuka ortopedyczna – czym jest i dlaczego warto ją kupić

Wiele ludzi uskarża się na bóle kręgów w odcinku szyjnym albo w okolicach łopatek. Popularnym przyczynkiem do ich występowania są nieprawidłowe pozycje przybierane podczas robienia codziennych czynności, jak również nieprawidłowe ułożenie karku podczas spania. Na wszystkie te choroby musi pomóc poduszka ortopedyczna.

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Mówiąc w skrócie jest to wyjątkowo ukształtowana poduszka, posiadająca wybrzuszenie w miejscu, gdzie powinna zalegać na niej nasza szyja. Jej wygląd profil został wymyślony zgodnie z eksperymentami prowadzonymi w czasie stu lat przez naukowców znających się na problemie zaburzeń snu.

Dzięki temu jej kształt doskonale wpasowuje się w kształt, który musi przybrać nasza szyja podczas wypoczynku. Rozwiązanie takie pomaga odpocząć partiom mięśni w rejonie szyi, powodując ich rozluźnienie. Tradycyjna poduszka wywołuje przeciążenie owych mięśni i ich ciągłą pracę podczas nocnego wypoczynku, z tego powodu nie mogą odpocząć. Jeśli zaczniemy codziennie korzystać z poduszki ortopedycznej, bardzo szybko dostrzeżemy ogólną zmianę naszego komfortu oraz zdrowia – wszystkie pojawiające się dolegliwości karku powinny ustąpić już po paru dniach.

poduszka ortopedyczna

Dla jakich ludzi stworzone są poduszki terapeutyczne?

Tak naprawdę każda ciekawa osoba powinna z nich korzystać, także zapobiegawczo, żeby zadbać o swoją szyje. Dodatkowo zalecane są często wielu osobom, ciepiącym na popularne schorzenia szyi. Spanie na poduszce tego typu wpływa pozytywnie na cały kręgosłup. Pozycja podczas snu jest bardzo istotna dla zdrowia naszego kręgosłupa. Poduszka ortopedyczna zawsze dopasowywana jest do pozycji, w jakiej najczęściej dana osoba zasypia. Wiadomym jest, że niektóre pozycje podczas snu są lepsze od innych. Najmniej korzystne jest spanie na brzuchu. Optymalną pozycją do snu jest spanie na plecach. Najzdrowszą opcją jest spanie na plecach na poduszce ortopedycznej, która dodatkowo podtrzymuje kark. Wpływa to pozytywnie nie tylko na sam odcinek szyjny kręgosłupa, lecz również na jego odcinek lędźwiowy.

Najważniejsza jest z całą pewnością zapobiegliwość – ludzie stosujący poduszki ortopedyczne na pewno są mniej narażone na wcześniej przytoczone dolegliwości oraz ich sen będzie dużo zdrowszy i przyjemniejszy. Wiele osób dowiaduje się o poduszkach medycznych dopiero gdy pojawia się problem objawiający się chronicznym bólem. Poduszki ortopedyczne mogą być remedium na ból. Warto jednak zapoznać się z nimi bliżej jeszcze zanim kręgosłup zacznie boleć, profilaktycznie. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

By: NaDiecie