Informacje i porady o dietach

Poduszki ortopedyczne dla śpiących na boku

Wśród specjalistów istnieje wiele sprzecznych zdań na temat która pozycja do spania jest najlepsza. Niezależnie od ułożenia ciała, zarówno głowa, jak i kręgosłup powinny się znajdować w neutralnej pozycji. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania. My nieco więcej powiemy na temat poduszki ortopedycznej do spania na boku.

Poduszka ortopedyczne do spania na boku

W tym wypadku najlepszym wyborem jest poduszka ortopedyczna z dodatkowym i pełnym wyprofilowaniem w kształcie wałka. Wspomniane wyprofilowanie znajduje się w okolicach kręgosłupa szyjnego. Poduszka gwarantuje naturalne podparcie głowy. Ponadto gwarantuje wypełnienie przestrzeni pomiędzy kręgosłupem, a barkiem. Jeśli chodzi o twardość poduszki to powinna być ona dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta tak, by poduszka gwarantowała wygodę. Poduszka skierowana jest do osób w każdym wieku.

Spanie na boku – czy to dobry pomysł?

Jeśli chodzi o spanie na boku to należy zwrócić uwagę, by nogi były wyprostowane. Samo spanie na boku ma jednak wiele zalet. Dobrze wpływa na kręgosłup, gdzie m.in. redukuje napięcie mięśni. Zyskuje też układ trawienny (minimalizuje ryzyko wystąpienia refluksu). Spanie na boku dobrze wpływa na układ krążenia. Wadą spania na boku jest natomiast zły wpływ na wygląd piersi, oraz twarzy.

Gdzie można kupić poduszkę?

Przede wszystkim w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Wiele firm działających w internecie specjalizuje się w produkcji tego typu poduszek. Ich cena uzależniona jest od Poduszka jest też łatwa w utrzymaniu. Wykonana z wysokiej jakości, bezpiecznych materiałów, dzięki czemu jest bezpieczna także dla alergików. Jeśli chodzi o wygodę poduszki to na początku można odczuwać delikatny dyskomfort związany z przystosowaniem się ciała do nowego ułożenia. Po krótkim czasie zwykle zaczyna się czuć jednak znaczącą poprawę.

By: Anna D.