Informacje i porady o dietach

Czystek – sposób na zachowanie doskonałego zdrowia

Zioła a szczególnie czystek, cieszą się dziś coraz większym zainteresowaniem i ogromna ilość osób, które troszczą się o swoje zdrowie stara się odstawić leki, a sięgnąć po możliwości jakie daje nam natura. Prawdziwym hitem stał się czystek, który to dla naszego organizmu ma ogromne właściwości zdrowotne. Z całą pewnością warto nieco więcej dowiedzieć się na jego temat.

Popularne zioło wśród miłośników zdrowego odżywiania

Czystek wcale nie jest nowym produktem, lecz od setek lat znany jest jako znakomity i skuteczny lek na szereg rozmaitych dolegliwości. Czystek to przede wszystkim dobroczynna moc płynąca z natury dla naszego układu immunologicznego. Dzieje się tak dlatego, że zawiera ogromną ilość polifenoli a te z kolei cechują się działaniem antyoksydacyjnym, a także wzmacniają odporność naszego całego organizmu. Jak dowodzą najnowsze badania stosując regularnie napar z czystka możemy pokonać szereg różnorodnych chorób, między innymi:

  • Wyzbycie się toksyn z organizmu
  • Ochrona przed nowotworami
  • Grypa
  • Opryszczka
  • Łuszczyca

napar-z-czystka1

Herbatka z czystka pełna wolnych rodników

Zaparzona herbatka z czystka zawiera ogromną ilość wolnych rodników, które to mają niezwykłą moc pokonać szereg problemów zdrowotnych. Okazuje się również że jej działanie jest o wiele skuteczniejsze aniżeli zielonej herbaty. W czystku znajdują się również składniki takie jak: teina, teofilina czy teobromina, które skutecznie potrafią likwidować metale ciężkie zalegające w organizmie.

By: Aneta R.