Informacje i porady o dietach

Jak uniknąć bólu w czasie jazdy samochodem?

Jak uniknąć bólu w czasie jazdy samochodem?

Dziś, coraz więcej podróżujemy samochodem. Wyjeżdżamy nim nad morze, w góry, czy nawet za granice pokonując tym samym kilkaset, a nierzadko kilkaset kilometrów. Zupełnie inną kwestią jest fakt, że coraz większa ilość zatrudnieni jest w charakterze kierowcy. Praca ta jak wiemy zazwyczaj wiąże się z międzynarodowymi podróżami, które łączą się z wręcz dobowym siedzeniem za kierownicą. A taki stan rzeczy niestety nie wpływa dobrze zarówno na nasz kręgosłup, najważniejsze mięśnie odpowiadające za ruch ciała, w tym mięśnie szyi i karku, wówczas możemy zacząć odczuwać zarówno nieprzyjemne uczucie „sztywności”, jak i ból, czy mrowienie. Możemy na szczęście sobie z tym poradzić. Jak?

Wystarczy kilka prostych nawyków

Jak na przykład „rozgrzewka” przed jazdą, czyli jeśli wiemy, że czeka Cię długa podróż, to poświęć choć 15 minut na delikatne podskoki, przysiady, czy zwyczajne wymachiwania nogami. Kolejny punkt, to przystanki. Te w czasie podróży głównie traktujemy jako pretekst, by skorzystać z łazienki, jednak, by nasz kręgosłup nie ucierpiał w czasie podróży, to powinno zatrzymywać się raz na 30-60 minut, chociażby po to, by wykonać wyżej wspomniane ćwiczenia. Co ciekawe, nawet stanie w długim korku można wykorzystać do tego, by rozluźnić przykładowo mięśnie szyi i karku.

Jeszcze inną kwestią jest odpowiednie ułożenie fotela w samochodzie. Odpowiednie, czyli takie, które daje nam swobodę korzystania z poszczególnych części samochodu. Prostym językiem mówiąc w samochodzie nie powinniśmy się nadmiernie wyginać, czy przechylać.

Bardzo ważne jest też umiejętne wsiadanie i wysiadanie z samochodu, gdzie najpierw należy siadać, a dopiero później można wsunąć nogi.

Aktualnie możemy sobie pomóc

A to głównie poprzez poduszki i siedziska jakie są dostępne na rynku. Mamy wiele rodzajów do wyboru, w zależności od tego o która część ciała chcemy szczególnie zadbać. Nie mniej jednak wiele poduszek podróżnych dba przede wszystkim o zachowanie prawidłowej postawy ciała w czasie jazdy podpierając zarówno sam kręgosłup, jak odcinek szyjny, czy lędźwiowy. W tym celu można także zastosować specjalnie fotele, które również dadzą zgrabne podparcie całej sylwetce ciała. Kolejnym punktem oferty mogą być poduszki dające wsparcie dla mięśni szyi i karku. Taką poduszkę z powodzeniem możemy używać zarówno w samochodzie, pociągu, jak i samolocie. Ważne też, aby tego typu poduszkę dobrać nie tylko pod odcinek ciała nad którym chcemy się skupić, ale też do ogólnej postury ciała.

Dlaczego, to jest tak ważne?

Tu warto wspomnieć o tym, że jazda samochodem nie tylko wymaga od nas koordynacji ruchowej, ale i koncentracji, ta jak się okazuje przy dłuższym czasie napina nasze mięśnie, które z czasem zaczynają boleć. Trzeba też podkreślić, że bóle, usztywnienia utrzymujące się przez dłuższy czas mogą prowadzić do znacznie poważniejszych schorzeń zarówno kręgosłupa, jaki i bioder, czy nóg, dlatego warto im zapobiegać chociażby poprzez zakup poduszek.

Sponsor wpisu: http://www.sissel.com.pl/

By: NaDiecie