Informacje i porady o dietach

Poduszki ortopedyczne do leżenia

spanie

W zdrowym ciele zdrowy duch. Ale zdrowe ciało w ciągu dnia będziemy mieć wtedy, gdy porządnie się wyśpimy. Niestety wielu z nas nie ma świadomości jak zapewnić sobie odpowiedni komfort snu, a to przecież on odpowiada głównie prawidłowe funkcjonowanie w ciągu następnego dnia. Bóle kręgosłupa, mięśni, a przy tym ogólne zmęczenie z pewnością nam tego nie ułatwią. Dlatego też zamiast standardowych poduszek warto zdecydować się na poduszki ortopedyczne. Zanim jednak przejdziemy do ich rodzajów krótko o tym, czym one są.

Po co poduszka ortopedyczna?

Przede wszystkim w celu łagodzenia bóli kręgosłupa, które często są nie tylko objawem przesilenia po całym dniu pracy, lecz początkiem poważniejszych problemów, czy zmian. Te z kolei mogą mieć wpływ na naszą postawę. Dlatego z poduszek można korzystać także profilaktycznie. Warto wspomnieć też o tym, że pozycja w której śpimy ma też ogromny wpływ na nasze oddychanie, a tym samym nie tylko pracę serca, płuc, ale i całego układu krążenia.

Rodzaje poduszek do leżenia

Dopasowane do tego w jakiej pozycji zasypiamy. Najlepsza pozycja, to ta na plecach. Tu zalecane są poduszki z lekkim wyprofilowaniem w środku, miękkie, oraz niskie. Ci, którzy kochają zasypiać na boku najlepszym wyborem może okazać się poduszka w kształcie „wałka”. I tu wśród specjalistów również pojawia się temat sporny, gdyż jedni uważają, że najlepsze dla postawy jest zasypianie na lewym boku. Ponadto ta strona zalecana jest również kobietom w ciąży. Inni jednak twierdzą, że śpiąc na lewym boku źle działamy dla takich organów wewnętrznych jak serce, czy płuca.

Potocznie jednak wiadomo, że najmniej korzystną pozycją jest spanie na brzuchu, które źle wpływa nie tylko na sylwetkę ciała, ale i prawidłowy oddech w czasie snu. Jednak i tu znajduje się rozwiązanie w postaci poduszki, a mianowicie poduszka w kształcie gwiazdy. Jest to uniwersalne rozwiązanie pozwalające na uniknięcie jak najwięcej szkód dla naszego ciała jeśli kochamy zasypiać właśnie w tej pozycji.

By: NaDiecie