Informacje i porady o dietach

Motywacja odchudzania – jak nie ulec pokusie?

motywacja w odchudzaniu

Otyłość stała się obecnie powszechnym problemem, albowiem cierpią na nią zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Nadmierna masa ciała jest również przyczyną powstawania szeregu chorób, jak na przykład cukrzycy, niedokrwienia serca, czy nadciśnienia tętniczego. Próbujemy się odchudzać, ale czasem nasze efekty nie są takie jak być powinny. Tracimy motywację i ulegamy pokusie podjadania. Jak więc zdobyć motywację, aby efekt odchudzania był naprawdę satysfakcjonujący?

Staraj się robić małe kroczki

Bez wątpienia, cały proces odchudzania jest męczący, długotrwały a także wymagający, wszak musimy nie tylko ćwiczyć, ale również zachować odpowiednią dietę. Nic dziwnego więc, że tak wiele osób, które zaczyna się odchudzać po kilku dniach traci motywację i stwierdza, że trudno jest sprostać temu wyzwaniu.

Jak więc wytrwać? Przede wszystkim nasz cel powinien być prosty a także stosunkowo łatwy do osiągnięcia. Określmy nasz cel, wprowadźmy regularne posiłki, a także zastanówmy się, jaka aktywność fizyczna, po prostu będzie sprawiać nam przyjemność.

Nasz cel realizujmy z pomocą małych kroków. Na początku zacznijmy jeść śniadania, potem sięgnijmy po owoce, zamiast niezdrowych przekąsek, a następnie udajmy się na spacer. Zadowolenie z nawet małych sukcesów, będzie dla nas wspaniałą motywacją, dzięki której osiągniemy sukces. fakt, że właśnie straciliśmy jedno kilo, doda nam sił aby walczyć o piękną i smukłą sylwetkę.

 

By: Aneta R.