Informacje i porady o dietach

Pialtes dla kobiet i mężczyzn

pilates

Każdy ma swoje marzenia, każdy ma swoje cele. Jednym z elementów, na który wiele osób, wiele kobiet zwraca szczególną uwagę, jest uzyskiwanie płaskiego brzucha czy też pozbycie się boczków. Sposobów na to jest bardzo wiele, aczkolwiek rzeczywistość pokazuje, że nie każdy z nich jest tym dobrym. To powoduje ogólną frustrację oraz zrezygnowanie.

Tymczasem aby pozbyć się owych boczków oraz uzyskać płaski brzuch, należy zastosować kilka prostych zasad. Tak naprawdę chodzi o połączenie dwóch zasadniczych elementów. Chodzi mianowicie o odpowiednią dietę oraz odpowiednią aktywność fizyczną. Na chwilę przyjrzyjmy się temu drugiemu czynnikowi. Nie chodzi o jakąkolwiek aktywność, ale o tę odpowiednią.

Pilates na kłopoty

Spośród wielu różnych możliwości chcemy tu wskazać na pilates. Owa metoda ćwiczeń jest doskonała na wiele bolączek. W głównej mierze mówi się tutaj o ćwiczeniach wspomagających bóle pleców, powodujące ich uelastycznienie. Jednakże to nie wszystkie cele, jakie można dzięki temu zrealizować. Pilates są ćwiczeniami bardzo prostymi, a przy okazji również bardzo skutecznymi. Aby móc wziąć w nich udział, nie potrzeba jest posiadania jakiegokolwiek doświadczenia, nie potrzeba jest posiadania żadnej wiedzy ani też jakiejkolwiek kondycji. Mając problemy z pojawiającymi się boczkami, z brzuszkiem, który na pewno nie jest płaski, warto wziąć pod uwagę wzięcie udziału właśnie w tych zajęciach. Dlaczego jednak poleca się w takiej sytuacji właśnie pilates?

Zalety ćwiczenia pilates

Przede wszystkim należy w tym miejscu wskazać na zalety ćwiczeń pilates. To one powodują, że są one bardzo dobre dla osób chcących uzyskać płaski brzuch. Mowa jest o takich zaletach jak:

– możliwość uelastycznienia mięśni

– zwiększenie siły mięśni, w tym mięśni pośladków, brzucha, bioder

– większa stabilność kręgosłupa

– zwiększenie świadomości swojego ciała

– rozluźnienie karku, pleców

Zalet tych jest bardzo wiele, a tym samym powoduje to, że ćwiczenia pilates faktycznie i słusznie są jednymi z najbardziej popularnych. Jednocześnie też warto jest zwrócić uwagę na to, aby w tych ćwiczeniach stosować dodatkowo różne przyrządy. To one powodują zwiększenie efektywności działania, na większą motywację do działania. Między innymi warto jest wskazać na beczki pilates, które zasadniczo znajdują się w każdym klubie, w którym organizowane są zajęcia z zakresu pilates. Poza owymi beczkami mamy oczywiście do czynienia ze znacznie szerszym zakresem różnych przydatnych przyrządów ćwiczeniowych.

By: Aneta R.