Informacje i porady o dietach

Ostrygi – afrodyzjak nie tylko dla bogaczy

Ostrygi – afrodyzjak nie tylko dla bogaczy

Czy ostrygi mogą być afrodyzjakiem? Oczywiście, że tak! Namiętna noc poprzedzona kulinarną ucztą nie powinna obyć się bez tego niepozornego małża. Rozbudzi wasze zmysły i sprawi, że długo nie zapomnicie wspólnie spędzonych chwil.

Ostrygi wzbudzają wiele kontrowersji. U jednych samo patrzenie na zamkniętą muszlę wywołuje nieprzyjemne odczucia. Drudzy przechodzą obojętnie obok tego przysmaku. Trzecia grupa to miłośnicy owoców morza, dla których ostrygi są najlepszym przysmakiem na świecie. W zależności od tego do której grupy należycie, powinniście wzbogacić wasze kulinarne doświadczenia o ostrygi. Dzięki nim wspólnie spędzone chwile będą bogate w szał seksualnych uniesień.

Słaba potencja? Zjadaj ostrygi!

Od dawien dawna ostrygi stosowane są jako afrodyzjak. Podczas wykopalisk prowadzonych w Hiszpanii, grupa archeologów odkryła, że żyjący na tych terenach Neandertalczycy spożywali je ponad 150 tys. lat temu. Z kolei w starożytności odkryto seksualne właściwości ostryg. Stosowano je do leczenia potencji u mężczyzn, a przecież wtedy nie było jeszcze słynnych niebieskich tabletek. Ówcześni lekarze zgodnie podkreślali, że kształt ostryg przypomina męskie jądra. Epoka antyku obfitowała w miłośników tych skorupiaków. Cesarz Rzymski Witeliusz sprowadzał je z Wielkiej Brytanii. Również Chińczycy prowadzili specjalne hodowle ostryg. Z perspektywy czasu oczywistym jest, że również sam Casanova stosował je w swoich miłosnych podbojach. Legenda głosi, że zgodnie z przyjętym zwyczajem, zjadał aż 50 ostryg na śniadanie.

Po raz kolejny okazuje się, że ludzie, żyjący w starożytności wyprzedzali o wiele lat bardziej nam współczesnych. Dopiero w XX wieku przeprowadzono badania, w których odkryto iż ostrygi zawierają bogate złoża cynku. Mało tego są jego największym naturalnym źródłem! Pierwiastek ten jest bardzo pomocny w polepszaniu jakości spermy. Reguluje również poziom testosteronu. Regularne spożywanie ostryg zwiększa ilość produkowanego nasienia. Co za tym idzie, obok niewątpliwych właściwości erotycznych, ostrygi mogą być pomocne w leczeniu bezpłodności u mężczyzn. W przypadku kobiet, spożywanie ostryg reguluje cykle miesiączkowe.

Danie dla wszystkich

Ostrygi wielu osobom kojarzą się jako bardzo luksusowe danie. Spożywane przez elity musiały dorobić się takiej reputacji. W Polsce zjadał je chociażby król Stanisław August Poniatowski. Jednak współcześnie ostrygi można kupić w dobrych marketach, delikatesach, sklepach rybnych, i hurtowniach spożywczych. Cena ostryg wynosi średnio 7 złotych za sztukę. Może się zmieniać w zależności od wielkości małża. Oczywiście jest również wiele sklepów internetowych, gdzie ceny są o wiele wyższe. Oferują one luksusowe małże pochodzące z przeróżnych zakątków świata. Kupując ostrygi należy zwrócić uwagę czy muszla jest zamknięta. Jeśli nie, oznacza to że jest nieświeża i nie nadaje się do spożycia.

Co ważne ostrygi mogą być daniem dla wszystkich. Niektóre osoby obrzydza widok wylewającej się z muszli wody i lekko galaretowatej konsystencji ostrygi. Wielu jedzenie surowej ostrygi przypomina jedzenie surowego mięsa. Jednak można je przyrządzić na wiele różnych sposobów. Nie tylko surowe posiadają bogate wartości odżywcze, ale również zapieczone bądź wędzone. Również z dodatkiem ziół, masła, oliwy czy pikantnego sera smakują wyśmienicie.

Przeczytaj również o innych afrodyzjakach: naturalne i najsilniejsze afrodyzjaki na potencję.

By: NaDiecie