Informacje i porady o dietach

Czy cynamon to afrodyzjak?

Czy cynamon to afrodyzjak?

Jedną z najpopularniejszych przypraw, które przywędrowały do nas z Dalekiego Wschodu jest cynamon. Znany z charakterystycznego słodkawo-korzennego smaku sprawdza się jako wyraźny dodatek do wielu potraw, wzmacniając ich smak i dodając charakteru. Jego właściwości badane już od średniowiecza wychodzą jednak daleko poza kuchenne talerze i dotykają naprawdę zaskakujących obszarów.

Lek na zaburzenia żołądkowe i… erekcji

Chociaż dziś cynamonu używamy przede wszystkim w kuchni, to nie można zapomnieć o jego pierwotnym, leczniczym zastosowaniu. Jego właściwości przeciwzapalne łagodzą migrenę oraz bóle mięśni atakujące zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Ze względu na to, że cynamon zaliczamy do przypraw pikantnych, dodaje nieco ubarwienia romantycznym kolacjom. Rozgrzewając przez pobudzanie układu krążenia, wzmacnia apetyt nie tylko na posiłek, ale i na seks. Pikantna atmosfera przekłada się na silniejsze odczuwanie wieczornych igraszek. Jak widać cynamon potrafi postawić na nogi nie tylko żołądek przez wspomaganie trawienia…

Cynamonowy eliksir miłości

U panów, regularne picie herbaty cynamonowej zwiększa poziom testosteronu. Wiąże się to z wydłużeniem czasu erekcji. Specyfik ten może więc służyć jako element profilaktyki zaburzeń wzwodu. W przypadku pań, napary z cynamonu pomagają w regulowaniu cyklu miesiączkowego i przynoszą ulgę w towarzyszącym mu bólu. Zapach cynamonu jest jednocześnie wyraźny oraz relaksujący, co tłumaczy popularność kosmetyków o takiej nutce zapachowej. Pozwala załagodzić stres i ułatwia relaks. Niedbałość o odpowiedni wypoczynek negatywnie wpływa na nasze funkcje seksualne.

W działanie relaksacyjne cynamonu wpisuje się poprawę nastroju, obniżenie poziomu zmęczenia oraz poprawę całościowego funkcjonowania organizmu. Warto pamiętać również o prawidłowym rozpoczęciu dnia. Filiżanka kawy doprawiona odrobiną cynamonu wyostrza zmysły i dotlenia naczynia krwionośne. Pozwala to na szeroko rozumiane intensywniejsze odczuwanie świata zewnętrznego. Cynamon idealnie komponuje się również z winem, czy czekoladą.

Cynamon jako afrodyzjak w sypialni

Za naturalne afrodyzjaki uważa się produkty, mające wpływ na sferę uczuciowo-seksualną. Dzięki swoim właściwościom pomagają w tworzeniu romantycznego klimatu, podkręcając obniżone libido partnerów. Za patronkę owych substancji uznawana jest Afrodyta, bogini zmysłowej miłości. Początkowo ich działanie przypisywano miejskim „czarownicom”. Z biegiem czasu stały się jednak powszechnie dostępne i bardzo popularne. Niestety, szybko rozwijająca się medycyna umniejsza nieco naturalnym substancjom na rzecz sztucznych związków farmakologicznych.

Warto więc pamiętać o tym, co z powodzeniem od wieków wpływało na pozytywną atmosferę podczas zbliżeń naszych przodków i idąc śladem indyjskich kochanków zaufać cudownym właściwościom cynamonu, który jest substancją naturalną i z pewnością bardziej przyswajalną dla organizmu. Korzystajmy więc z tego co daje nam natura nie tylko w kuchni.

Przeczytaj również o innych afrodyzjakach: naturalne i najsilniejsze afrodyzjaki na potencję.

By: NaDiecie