Informacje i porady o dietach

Jak zmotywować skórę do regeneracji?

Jak zmotywować skórę do regeneracji?

Podczas odchudzania oraz uprawiania sportów skóra narażona jest na duży wysiłek. Szybkie chudnięcie bądź przyrost mięśni sprawia, iż skóra musi w krótkim czasie się rozciągnąć bądź ujędrnić. Podpowiadamy, jak zmotywować skórę do regeneracji, aby wysiłek włożony w dietę i trening nie poszedł na marne!

Dieta w dbaniu o skórę

O tym, aby zadbać o skórę i wesprzeć ją w procesie odbudowy i regeneracji należy pamiętać już na samym początku diety i treningów. Zmiana nawyków żywieniowych powinna nie tylko mieć na uwadze poprawę tężyzny fizycznej, ale także potrzeby naszej skóry. Posiłki sportowca powinny być bogate w minerały i witaminy A, E, C, B6 i B12. Znajdziemy je w zielonych, pomarańczowych warzywach i owocach oraz pełnoziarnistym pieczywie, a także mleku. Dieta musi być zrównoważona tak, aby dostarczać naszemu całemu organizmowi substancji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Bez wspomnianych wyżej witamin skóra nie będzie wystarczająco wytrzymała i elastyczna, aby wytrzymać obciążenie podczas ćwiczeń, a wtedy mogą pojawić się nieestetyczne rozstępy. Należy też pamiętać o nawilżaniu organizmu od wewnątrz i od zewnątrz – wszelkie olejki i balsamy wzmocnią skórę, usprawnią proces odbudowy komórek, a sam masaż podczas aplikacji maści sprawi, iż skóra będzie coraz jędrniejsza.

Mezoterapia wzmacnia skórę

Osoby rozpoczynające przygodę ze sportem i dietą odczuwają, że nie tylko ich mięśnie i stawy potrzebują rewitalizacji, ale także skóra. Treningi, które mają na celu przywrócenie jędrności, bądź rozrost masy mięśniowej sprawiają, że skóra zostaje poddana rozciąganiu i obkurczaniu. Jest to diametralna zmiana budowy oraz wytrzymałości włókien budujących naszą skórę. Aby wzmocnić te włókna warto skorzystać z zabiegów mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Magdalena Jaglarz, z wykształcenia chemik, z zamiłowania kosmetyczka z wieloletnim doświadczeniem, która dzieli się wiedzą na blogu kosmetycznym magdalenajaglarz.pl szczególnie poleca dwa typy takich zabiegów: Aby skóra mogła prawidłowo się odbudować i na powrót stać się jędrna i nawilżona, musimy pomóc jej na płaszczyźnie skóry właściwej. Mezoterapia wykonana za pomocą kwasu hialuronowego nieusieciowanego przynosi bardzo dobre efekty. Odżywia, wspomaga regenerację oraz mobilizuje skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Trzecim typem mezoterapii jest wykonanie tego zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i witaminy C.

Wzmacniające kwasy kosmetyczne

Kolejnym zabiegiem wykonywanym w gabinecie kosmetycznym, który wzmacnia skórę i wspomaga procesy regeneracyjne jest peeling chemiczny kwasami. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów kwasów, jednak Pani Magdalena Jaglarz wymienia trzy, które najlepiej sprawdzają się w odbudowie skóry: W przypadku klientów, którzy borykają się ze zniszczoną cerą, osłabionymi włóknami oraz brakiem jędrności, szczególnie zalecam wykorzystywanie kwasu laktobionowego, fitowego oraz askorbinowego. Można stosować je przez cały rok w celu rewitalizacji, nawilżenia oraz usunięcia przebarwień. ­Kwasy wzmacniają tkanki skóry, mobilizując ją do regeneracji, poprawiają napięcie i jędrność, dzięki czemu skóra wygląda zdrowiej. Przy wykonywaniu peelingów chemicznych – w zależności od kondycji skóry – można mieszać kilka rodzajów kwasów tak, aby spotęgować ich działanie i dostarczyć skórze to, czego najbardziej potrzebuje.

Dbanie o skórę w domu

W pielęgnacji należy także pamiętać o codziennej pielęgnacji w domowym zaciszu. Zmiana małych codziennych nawyków może przynieść duże efekty – aplikowanie balsamu powinno odbywać się za pomocą kolistych ruchów oraz masażu w kierunku dosercowym, który pobudzi krążenie. Warto także przełamać się i brać prysznic naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. Około 1 – 2 razy w tygodniu warto przeprowadzić peeling, który usunie martwy naskórek i pobudzi nasze ciało do regeneracji. Peelingi wykonywane w domu mają dużo słabsze działanie niż te, które wykonujemy w gabinecie kosmetycznym na bazie kwasów, jednak w codziennej pielęgnacji są dobrym odpowiednikiem, który pozwoli nam oczyścić skórę i natychmiast przywrócić jej gładkość.

By: NaDiecie