Informacje i porady o dietach

Objawy epilepsji

epilepsja

Padaczka, czyli inaczej mówiąc epilepsja jest chorobą ludzkiego mózgu, która ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komórek nerwowych. W głównej mierze jest ona kojarzona a atakami, w których człowiek traci przytomność, następują drgawki, wywracają się oczy, a język ucieka do gardła. Epilepsja to jednak nie tylko te ataki. W pewnym zakresie przypadków występowania tej choroby, można określić jej przyczyny. Jednakże nie zawsze tak jest, a nawet w bardzo wielu przypadkach określenie przyczyny powstawania epilepsji nie jest możliwe od razu lub też wcale nie jest możliwe jej zdiagnozowanie. W niektórych przypadkach jednakże jest to jak najbardziej możliwe.

Przyczyny epilepsji

Do przyczyn, które mogą powodować ataki padaczkowe możemy na pewno zaliczyć rozwój niektórych nowotworów, na pewno możemy tutaj wskazywać na wystąpienie krwotoku podpajęczynówkowego, na zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowych, na wystąpienie udaru mózgu, uszkodzenie mózgu mające charakter toksyczno- metaboliczny czy też na uwarunkowania genetyczne. W tym ostatnim przypadku zazwyczaj objawy padaczkowe pojawiają się już we wczesnym wieku dziecięcym. Znamy już możliwe przyczyny pojawienia się padaczki, a z kolei o jakich konkretnych objawach może być mowa? Przede wszystkim należy wskazać na cztery różne rodzaje napadów padaczkowych. Są to napady duże, małe, miokloniczne oraz napady atoniczne.

Przy wystąpieniu napadu dużego występuje silne napięcie mięśni, utrata przytomności, a głowa danej osoby odchyla się do tyłu. Następują wówczas drgawki zarówno kończyn dolnych, górnych jak i głowy. W tym napadzie możemy mieć do czynienia z mimowolnym oddaniem stolca, moczu jak również z mimowolnym przegryzieniem języka. Napad mały charakteryzuje się tym, że mamy do czynienia z zastygnięciem w jednej pozycji oraz utratą kontaktu z otoczeniem.

Napad padaczki

Napad mały zazwyczaj dotyczy dzieci. Kolejna z możliwości do napad miokloniczny. W tym względzie mamy do czynienia z dużym napięciem mięśniowym, ale w tym przypadku nie ma mowy o utracie przytomności. Pozostał nam jeszcze napad atoniczny. W takim przypadku następuje utrata przytomności, a przy okazji następuje zwiotczenie mięśni oraz upadek osoby. Objawy epilepsji mogą być dosyć zróżnicowane, ale najbardziej istotną kwestią jest to, aby tę chorobę właściwie i jak najszybciej zdiagnozować. To pozwoli zarówno na podjęcie leczenia jak również pozwoli w sytuacji wystąpienia ataku na podjęcie właściwych działań mających na celu ochronę danej osoby przed różnymi skutkami niekontrolowanego działania.

Czy epilepsję można leczyć ziołami?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie czy epilepsję możemy leczyć z użyciem ziół oraz bogactw, jakie daje nam natura? Z całą pewnością istnieje wiele ziół wspomagających, dzięki którym ataki padaczki staną się mniejsze, rzadsze oraz mniej uciążliwe. Jednakże zioła nie są wstanie samodzielnie wyleczyć choroby, co powoduje, że powinniśmy skorzystać z profesjonalnego leczenia. Warto je stosować jedynie jako środek pomocniczy.

By: Aneta R.