Informacje i porady o dietach

Najlepsze rozwiązanie w ciąży – jak zadbać o zdrowie?

poduszka dla kobiet w ciąży

Z faktem zajścia w ciążę wiążą się nie tylko te przyjemne kwestie, którymi są niecierpliwe oczekiwanie dziecka. Jest to bowiem pewnym nieodłącznym elementem, iż w ciąży mamy do czynienia z przeciążeniem pleców, z bólami kręgosłupa. Im bardziej ciąża zaawansowana, tym owe bóle mogą być bardziej dokuczliwe. Jednakże nie muszą one towarzyszyć kobiecie pod warunkiem, że sięgnie ona po właściwe środki zapobiegawcze. Nie chodzi bynajmniej o stosowanie leków przeciwbólowych, ale raczej o zastosowanie specjalistycznych poduszek przeznaczonych dla kobiet w ciąży.

Dlaczego warto zastosować poduszki do spania dla kobiet w ciąży?

Możliwość uzyskania pełnej wygody odpoczynku i snu w trakcie ciąży nie jest prosta, ale możliwa. Specjalistyczne poduszki medyczne mają odpowiedni kształt oraz wykonane są ze specjalnego materiału, dzięki czemu można właśnie uzyskać właściwy stopień komfortu. Przed przystąpieniem do zakupu owej poduszki, należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

– twardość poduszki

– rodzaj zastosowanego wypełnienia

– profil poduszki oraz jej kształt

– kształt sylwetki danej kobiety

Na rynku mamy do czynienia z możliwością zakupu poduszki w różnych kształtach. Te, które są najczęściej stosowane, to poduszki w kształcie litery C, L, cyfry 7 oraz 9. Dzięki tym poduszkom można mówić o uzyskaniu konkretnych korzyści. Mowa jest o właściwym podparciu kręgosłupa, odciążeniu bioder, rozluźnieniu mięśni. To wszystko ma swoje przełożenie na odpowiedni komfort snu oraz odpoczynku. Dodatkowo należy także wskazać na znaczącą poprawę krążenia krwi w nogach, a dzięki temu można także wpłynąć na usunięcie uporczywych bóli nóg.

Poduszka polecana przez specjalistów

Jeśli kupować poduszkę do stosowania w czasie ciąży, to na pewno warto jest postawić na to, co sprawdziło się w odniesieniu do wielu kobiet. Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem są poduszki Super Mami C. Jak sama nazwa na to wskazuje, owa poduszka posiada kształt zbliżony do litery C. Jest ona wykonana z atestowanych, hipoalergicznych, a więc w pełni bezpiecznych materiałów. Cechuje je także bardzo duża sprężystość, co ma swoje przełożenie na możliwość dopasowania do kształtu każdej kobiety. Poduszka ta ma długość 115 cm. Posiada ona końce zakręcone. Ten fakt ma znaczenie dla funkcjonalności owej poduszki. Dzięki owym zaokrąglonym końcom można na jednym z nich położyć głowę, a drugi włożyć pomiędzy kolana. Poduszka zapewnia możliwość ułożenia ciała wzdłuż jednej linii, a to z kolei przekłada się na uzyskanie pełnego komfortu snu. Poduszka ta ma jeszcze jedną ważną zaletę. Zapewnia ona doskonałe podparcie brzucha, a poza tym również zapewnia możliwość spania na boku także w ostatnim trymestrze ciąży. Tym samym daje pełen komfort odpoczynku.

Nie każda poduszka do spania w ciąży będzie odpowiednia i skuteczna. Ważnym aspektem jest jej indywidualne dopasowanie, a poza tym również zakup w odpowiednim, profesjonalnym sklepie medycznym. Tylko tam bowiem mamy gwarancję bezpieczeństwa oraz pełnej skuteczności w działaniu. Tylko takie poduszki zapewniają bezpieczny sen i odpoczynek w ciąży.

By: Aneta R.