Informacje i porady o dietach

Poduszki ortopedyczne dla kobiety – jaki mamy wybór?

Poduszki ortopedyczne dla kobiety - jaki mamy wybór?

Bóle pleców, bóle nóg, opuchnięte nogi, niemożność uzyskania odpowiedniej jakości snu to czynniki, które towarzyszą bardzo często kobietom w ciąży. Jednakże należy tu zauważyć, że można znacząco owe zjawiska ograniczyć lub całkowicie je wyeliminować. W jaki sposób? Na pewno trzeba wskazać na zastosowanie specjalistycznych poduszek ortopedycznych dla kobiet w ciąży. Czym one są? Nie są to na pewno zwykłe poduszki, jakich mamy wiele w sklepach. Wykonane są one ze specjalistycznego materiału, z silikonu lub z poliuretanu.

Zapewniają z jednej strony miękkość i wygodę, a z drugiej strony również prawidłowe podparcie kręgosłupa w trakcie snu oraz odpoczynku. Profesjonalne poduszki ortopedyczne dla kobiet można kupić tylko w sklepach medycznych. Produkty pochodzące z innych punktów sprzedażowych nie dają nam gwarancji, że jest to odpowiedniej jakości poduszka. Polecamy również lekturę tego, pokrewnego tematycznie, artykułu – link.

Poduszki ciążowe

W trakcie ciąży warto jest stosować specjalistyczne poduszki. Mogą one przybrać bardzo zróżnicowane kształty. Wskażemy tu na:

  • – poduszki w kształcie litery C
  • – poduszki w kształcie rogala
  • – poduszki w kształcie litery U
  • – poduszki w kształcie litery J
  • – poduszki w kształcie cyfry 7
  • – poduszki do siedzenia
  • – kliny pod nogi
  • – poduszki w kształcie cyfry 9

Wybór właściwej poduszki zależy oczywiście od danej kobiety i nie można powiedzieć w sposób jednoznaczny, że dany produkt będzie najlepszy.

Korzyści ze stosowania poduszek dla kobiet

Korzyści jest bardzo wiele. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej poduszki można mówić o eliminacji bólu kręgosłupa. Jest on właściwie podparty, a tym samym przestrzeń pomiędzy głową oraz ramieniem jest idealnie wypełniona. To powoduje prawidłowe ułożenie kręgosłupa w trakcie snu oraz odpoczynku. Niektóre rodzaje tych poduszek dają podparcie nie tylko głowie oraz kręgosłupowi, ale także i nogom. Najbardziej cenioną poduszką do kobiet jest ta ostatnia z wymienionych w kształcie cyfry 9. Podzielona jest ona na dwie zasadnicze strefy. Dolna zapewnia miękkość dla nóg, górna wymusza prawidłową pozycję kręgosłupa. Sekretem ich skuteczności jest oczywiście materiał wypełnienia, który stanowi silikon lub poliuretan. Niektóre modele posiadają także funkcję zapamiętywania kształtu ciała danej osoby.

Poduszki do karmienia

Warte podkreślenia jest to, że owe poduszki dla kobiet nie tylko zapewniają doskonałe podparcie kręgosłupa, a tym samym eliminację nacisku na kręgi, rozluźnienie mięśni grzbietu w trakcie ciąży, ale ponadto również bardzo dobrze sprawdzają się w okresie karmienia piersią. Ich unikalny kształt pozwala na ułożenie dziecka przy sobie w taki sposób, aby i kobiecie i dziecku było wygodnie. Poza tym uzyskiwana pozycja ciała jest jak najbardziej prawidłowa i nie powoduje skrzywienia kręgosłupa.

Poduszki dla dzieci

Poduszki ortopedyczne dla kobiet są bardzo uniwersalne. Nadają się one do stosowania przez kobiety w ciąży, ale jednocześnie też przydają się podczas karmienia piersią. Tym samym można je nie tylko nazwać doskonałym produktem dla młodych matek, ale równocześnie też dla niemowlaków. Dzięki wtuleniu się dziecka w taką poduszkę, można być pewnym, że dziecko znajduje się we właściwej, prawidłowej pozycji ciała. Tym samym możemy w ten sposób zadbać o to, aby kręgosłup dziecka odpowiednio się układał oraz aby nie dochodziło w momencie karmienia do zniekształcenia struktur kostnych główki dziecka. To zjawisko zazwyczaj nazywane jest płaską główką lub też plagiocefalią.

Polecamy zakupów dokonywać w renomowanych sklepach, takich jak sklep firmowy firmy Sissel. Poduszki ortopedyczne dla kobiet to produkt, który doskonale sprawdza się w praktyce.

By: NaDiecie