Informacje i porady o dietach

Najlepsza poduszka dla 2-letniego dziecka

Poduszka to istotny element dla uzyskania dobrej jakości snu. Jej dobór jest bardzo ważny. Czy jednak powinna być ona stosowana w każdym wieku? Specjaliści oceniają, iż nie. Nie należy bowiem stosować poduszek w kołyskach i w odniesieniu do dzieci do lat dwóch. Ma to przede wszystkim związek z tym, że dziecko wówczas nie ma jeszcze całkiem ukształtowanej umiejętności swobodnego obracania się. Tym samym jeśli znajdzie się w pozycji na brzuchu, to wówczas może dojść do niebezpieczeństwa uduszenia się. Poduszka dla dziecka w wieku lat dwóch? Jak najbardziej już tak. Nie powinna być to jednak jakakolwiek poduszka, ponieważ nie będzie ona spełniała swojej roli.

Kryteria doboru poduszki dla dwulatka

Najlepsza poduszka dla dwulatka to taka, na której dziecko będzie chciało się układać, która będzie dla niego wygodna. Dokonując wyboru takiej poduszki, należy mieć na uwadze trzy podstawowe aspekty. Chodzi mianowicie o:

  • rozmiar poduszki
  • kształt poduszki
  • wypełnienie poduszki

W tym względzie rozmiar ma bardzo duże znaczenie. Im mniejsze te poduszki – zbyt małe też nie mogą oczywiście być – tym lepiej i tym mniejsze ryzyko, że dziecko przekręci się twarzą do poduszki. Kształt jest bardzo istotny. Poduszka powinna dosyć szybko wracać do swojego pierwotnego kształtu po jej naciśnięciu na środku. Jeśli wraca zbyt szybko lub zajmuje to zbyt wiele czasu, to wtedy taka poduszka nie będzie odpowiednia. Wypełnienie poduszki dla dwulatka powinno być hipoalergiczne nie powodując żadnych reakcji alergicznych. Dlatego też w tym względzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór poduszki wykonanej z poliestru. Jednakże można również postawić na wypełnienie z bawełny. Innym bardzo korzystnym dla dwulatka rozwiązaniem jest postawienie na specjalistyczne poduszki ortopedyczne.

ARmedical Baby Dream

Nasz wybór – ARmedical Baby Dream

Polecamy poduszkę ortopedyczną Armedical Baby Dream, która została zaprojektowana z myślą o najmłodszych użytkownikach. Dzięki specjalnej budowie i materiałom najwyższej jakości, ta poduszka zapewnia odpowiednie wsparcie dla głowy i szyi dziecka, co jest kluczowe dla zdrowego rozwoju kręgosłupa. Jest hipoalergiczna, co czyni ją bezpiecznym wyborem dla dzieci, nawet tych z alergiami. Jej unikalny kształt oraz właściwości ortopedyczne mogą przyczynić się do lepszego snu i komfortu twojego dziecka.

Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszki ortopedyczne do spania mogą z powodzeniem być stosowane w odniesieniu do dwuletnich dzieci. Są to poduszki, w których zastosowano specjalistyczne wypełnienie z pianki termoplastycznej lub z pianki poliuretanowej. Dzięki temu poduszka taka stanowi odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, a zwłaszcza dla jego części szyjnej. Taki produkt jest zalecany każdemu i z powodzeniem może być stosowany właśnie przez dwuletnie dzieci. W ten sposób zapewniony jest prawidłowy rozwój dziecka, zapewniony jest prawidłowy rozwój jego kręgosłupa.

W dobie, w której mamy do czynienia z powszechnością wad kręgosłupa wynikających z przyjmowania niewłaściwych postaw, zastosowanie takiej specjalistycznej poduszki już w tak młodym wieku jest rozwiązaniem wręcz idealnym, co do którego nie można mieć żadnych wątpliwości. Koszt zakupu takiej poduszki nie jest na pewno niski, aczkolwiek możliwe do uzyskania korzyści zdecydowanie rekompensują taki wydatek. Dlatego też w tym względzie na pewno nie należy iść na skróty, nie należy decydować się na oszczędności i kupować podróbki. Te produkty bowiem nie dają gwarancji bezpieczeństwa, a czasem wręcz mogą danej osobie, danemu dziecku zaszkodzić.

By: NaDiecie