Informacje i porady o dietach

Kreatyna przed treningiem?

kreatyna

Oczywiście jak najbardziej można przyjmować kreatynę przed treningiem, aczkolwiek trzeba także w sposób jasny powiedzieć, że znacznie lepsze rezultaty uzyskamy, kiedy będziemy ją przyjmowali po naszym treningu. Dlaczego? Zasadniczo wiele osób sięga po kreatynę przed treningiem uważając, że dzięki temu uzyska znacznie lepsze efekty, znacznie łatwiej im się będzie trenować, więcej będą mogli uzyskać w danej sesji treningowej. Tymczasem jest to bardzo mylne spojrzenie na suplementację kreatyną. Jeśli bowiem w naszych komórkach mięśniowych owa kreatyna się znajduje, a ma to miejsce przed treningiem, to jej dodatków ilość wcale nie sprawi, że nagle przyjmiemy zwiększoną ilość kreatyny.

Kreatyna po treningu

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda po treningu. W wyniku intensywnego wysiłku fizycznego mamy do czynienia z pewnym „głodem” na kreatynę, co oczywiście powoduje znacznie lepsze efekty takich treningów. Nie są to bynajmniej żadne domysły, ale fakty potwierdzone określonymi badaniami naukowymi, w myśl, których osoby, które przyjmowały kreatynę po treningu, zyskiwały znacznie więcej w porównaniu do osób, które suplementowały się kreatyną przed wysiłkiem. Dlatego też kreatynę lepiej jest przyjmować po treningu, aby znacząco zwiększyć siłę swoich mięśni, aby zwiększyć masę mięśniową, aby osiągnąć to, co sobie wcześniej założyliśmy.

Przed czy po?

Twierdzenie, iż kreatyna tak samo oddziałuje zarówno przed jak i po treningu jest błędne i nie opiera się na żadnych dowodach. Jeszcze bardziej fałszywym twierdzeniem jest to zakładające, iż znacznie lepsze efekty uzyskuje się przyjmując kreatynę na czczo. Tak naprawdę jest to jeden z większych błędów, jakie możemy w suplementacji kreatyną popełnić i jaki to błąd popełnia bardzo wiele osób nieposiadających stosownej wiedzy na temat kreatyny, na temat treningu fizycznego, na temat właściwego postępowania z własnym ciałem. Kreatyna jest jak najbardziej słusznie uznawana za jeden ze skuteczniejszych, za jeden z najlepszych suplementów diety dla sportowców, ale chodzi tu o prawidłowe dawkowanie.

https://sklep.kfd.pl/activlab-creatine-capsules-300-kaps-p-25.html

By: NaDiecie