Informacje i porady o dietach

Który trening z Chodakowską dla początkujących?

ewa chodakowska

Ewa Chodakowska jest bez wątpienia jednym z bardziej znanych trenerów personalnych w naszym kraju. Z jej pomocy korzysta każdego dnia bardzo wiele kobiet, bardzo wiele dziewczyn. Sekretem jej ćwiczeń jest na pewno ich urozmaicenie, ale to nie wszystko. Tutaj kluczowa będzie też dieta, na którą Ewa Chodakowska zwraca dużą uwagę. W jej posiadaniu mamy do czynienia z wieloma różnymi propozycjami treningów. Niektóre z tych propozycji nadają się dla osób początkujących, a inne nie.

Podstawy treningu Ewy Chodakowskiej

Słowo podstawa być może nie jest tutaj najbardziej adekwatne. Chcemy bowiem wskazać na te programy, które są najbardziej popularne. Mowa jest o:

  • skalpelu
  • turbospalaniu
  • killerze

Każdy z tych programów jest bardzo wyczerpujący. Trudno mówić więc, że nadaje się dla początkujących. Tak naprawdę jednak należy zaprzeczyć opiniom, że te programy są katorżnicze, nie można ich wykonać całościowo, że są kontuzjogenne. Jak najbardziej można po nie sięgać nawet wówczas, gdy dopiero zaczynamy. Spośród tych trzech propozycji warto jednak zacząć od skalpela, który jest najmniej obciążający. Nie trzeba wykonywać całego programu od razu. Można ćwiczyć skalpel codziennie i codziennie dodawać nieco więcej minut. Jest jednak nieco inne rozwiązanie.

Inne dobre programy

Mówimy o tych trzech sztandarowych programach Ewy Chodakowskiej, ale nie są to wszystkie jej propozycje. Można powiedzieć, że są to najbardziej popularne propozycje. Mamy w zanadrzu także inne programy treningowe, które bardziej nadają się dla osób początkujących. Należy wskazać chociażby na skalpel 2, który jest programem podobnym do skalpela, ale obciążenia w nim są mniejsze. To program łatwiejszy niż skalpel, ćwiczymy w nim całe nasze ciało. Zaznaczymy, że konieczne tu będzie użycie krzesła. Kolejna z propozycji to secret. Tutaj przyda nam się mata. Jest to program, który także angażuje wszystkie partie ciała. Ważne jest także to, że nie mamy do czynienia z nadmiernym obciążeniem stawów. Jest jeszcze jedna propozycja. Chodzi o program o nazwie Sukces. To trzy piętnastominutowe sesje treningowe z użyciem maty. W niej mamy zaangażowane trzy ważne partie mięśni – pośladki, uda oraz brzuch. Dla tych, którzy chcieliby pójść o krok dalej, mamy jeszcze inne propozycje. Chodzi mianowicie o skalpel wyzwanie, turbo wyzwanie oraz metamorfozę. Te trzy programy są dedykowane osobom, które już poznały pewne podstawy dobrego treningu i chcą iść dalej.

Trening z Ewą Chodakowską jest bardzo skuteczny w każdej fazie naszego zaangażowania i na pewno warto się nim posiłkować.

By: Aneta R.