Informacje i porady o dietach

Czy warto się rolować po treningu w domu?

rollery

Rolowanie to pojęcie, które być może nie jest w pełni jasne dla każdego. To jednak nic innego jak po prostu masowanie ciała przy użyciu specjalnego rollera. Posiada bardzo wiele zalet i polecany jest osobom w każdym wieku. Oczywiście chodzi także o to, aby ów roller odznaczał się wysoką jakością. Dlatego wskażemy na produkty marki Sissel. Z jednej strony mowa jest o produktach zróżnicowanych pod względem kształtu i wielkości. Z drugiej strony mamy coś, co będzie dla nas bardzo skuteczne oraz jednocześnie też bezpieczne. Jeśli więc rolujemy swoje ciało, to warto postawić na tę markę.

Po wyczerpującym treningu

Trenowanie na siłowni, pilates, na zajęciach aerobiku, trenowanie we własnym domu stało się bardzo powszechnym zwyczajem. Każdy trening wymaga odpowiedniej rozgrzewki, wymaga rozciągnięcia się przed i po ćwiczeniach. Jednocześnie wiąże się z pewnymi mikrourazami, z wysiłkiem, zmęczeniem. W takiej sytuacji dobrze jest po treningu poddać się określonym zabiegom. Można udać się do salonu masażu, ale to przecież kosztuje. Taniej będzie zaopatrzyć się w profesjonalne rollery, którymi masować swoje ciało możemy sami. W ten sposób także będziemy czerpać pełną przyjemność.

Co nam daje rolowanie?

To bardzo ważne pytanie, ponieważ sam fakt zakupu rollera niewiele daje. Jego działanie tymczasem jest poparte określonymi dowodami. Dzięki zastosowaniu profesjonalnego rollera, możemy mówić o:

  • większym rozluźnieniu poszczególnych partii mięśniowych
  • lepszym ukrwieniu naczyń krwionośnych
  • lepszym przepływie limfy
  • kontynuacji tego, co zaczęliśmy na treningu
  • Uczuciu odprężenia i pełnej przyjemności

Różne kształty, różne wielkości

Rollery mają różne kształty i różne wielkości. To powoduje, że różne jest ich działanie i różne skutki możemy odczuwać. Niektóre modele służą do tego, aby ręcznie je przesuwać po ciele. Inne to rollery, które toczymy po płaskiej powierzchni naciskając różnymi partiami naszego ciała na nie. Niektóre modele są uniwersalne. Inne są przeznaczone w sposób szczególny dla osób ćwiczących pilates. Te rollery są niejako kontynuacją tego, co zostało rozpoczęte na treningu pilates. Ważnym dla każdej kobiety aspektem jest na pewno to, że dzięki rollerom możemy skutecznie walczyć z cellulitem na udach i na pośladkach.

Roller to skuteczne uzupełnienie

Tym samym możemy śmiało potwierdzić to, że rollery są idealnym rozwiązaniem do zastosowania po treningu we własnym domu. Ich zakup to nic trudnego, a taki przyrząd będzie nam mógł pomóc utrwalić to, co zaczęliśmy na treningu. Poza tym pozwoli nam uzyskać pełne odprężenie. Jeszcze raz chcemy jednakże wskazać na konieczność postawienia na odpowiednią jakość. Nie warto wybierać tego, co jest najtańsze na rynku, ale warto postawić na to, co jest po prostu skuteczne. Takim produktem na pewno są rollery firmowane Sissel. Te zostały wypróbowane przez bardzo wiele osób i można śmiało powiedzieć, że to najlepszy wybór. Łączą one w sobie pełne bezpieczeństwo działania jak również i skuteczność treningową.

By: Aneta R.