Informacje i porady o dietach

Jak dbać o zęby?

zdrowe zęby

Z jednej strony powiemy, że zdrowie zębów wiąże się z estetyką, z dobrym wyglądem. Jest to oczywiście bardzo istotne, aczkolwiek jeszcze bardziej ważne w tym miejscu jest zdrowie zębów. Dbałość o zęby związana jest w głównej mierze z zapobieganiem rozwoju różnych schorzeń jamy ustnej. Podstawą w tym względzie jest oczywiście stosowanie środków codziennej higieny jamy ustnej.

Dobór pasty do zębów

Dobrej jakości pasta do zębów, odpowiedniej twardości szczoteczka do zębów wymieniana co pewien czas to główne elementy dbałości o zdrowe zęby. Istotne jest jednakże to, aby w miarę swoich możliwości czyścić zęby po każdym posiłku. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po gumę do żucia, która pomaga o owe zęby zadbać. Nieodłącznym elementem stają się oczywiście wizyty w gabinecie dentystycznym. Nie chodzi wyłącznie o leczenie ubytków, ale chodzi o to, aby profilaktycznie odwiedzać ów gabinet celem kontroli stanu uzębienia. Wykrycie wszelkich nieprawidłowości we wczesnym ich stadium to podstawa do tego, aby uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych.

Choroby związane z zębami mają bowiem bezpośrednie przełożenie na zdrowie innych organów wewnętrznych. Nieleczone zęby mogą być przyczyną choroby nerek, wątroby, serca, bezpłodności, jak również mogą wpływać negatywnie na inne aspekty związane z ludzkim zdrowiem. Być może istnieje pewna obawa przed wizytą lekarską, aczkolwiek przecież dbałość o zdrowie jest kwestią nadrzędną, która powinna zaistnieć mimo wszelkich naszych obaw.

By: Aneta R.