Informacje i porady o dietach

Domowe ćwiczenia na zgrabne uda

Podejmując się aktywności fizycznej zazwyczaj myślimy o szczupłej sylwetce i zgubieniu kilku zbędnych kilogramów. Tymczasem często zapominamy o tym jak ważne są smukłe nogi. Dzięki nim nie tylko dobrze prezentujmy się w spodniach, ale i zwiększają naszą ogólną kondycje. Najważniejsze to pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowe. Więcej na temat zgubienia dodatkowych kilogramów dowiesz się tutaj. Postanowiliśmy więc przedstawić 5 sprawdzonych ćwiczeń na zgrabne uda.

Domowe sposoby na ładne nogi

Biodra opuść aż do stóp jednocześnie uginając kolana. Zwróć uwagę, by wzrok skierować przed siebie. Stopy nie mogą być oderwane od podłogi. Plecy proste, kolana nie wychodzą przed palce stóp. Zwróć uwagę na równomierny oddech.

Prostuj się z przysiadu na zmianę unosząc raz jedno, a raz drugie kolano w kierunku brzucha. Złączone dłonie trzymaj przed sobą, zwróć uwagę, by były ugięte w łokciach. Ponownie plecy muszą być proste. Pięty nie mogą odrywać się od podłoża.

Po wykonaniu półprzysiadu zrób wyskok do góry. Przejdź od razu do przysiadu. Kolana ułóż w taki sposób, by nie wychodziły przed palce stóp. Przy ruchu w dół rób wdech, a przy podnoszeniu się – wydech.

Ćwiczenie należy wykonać przy klęku podpartym. Następnie unieś ugiętą w kolanie nogę (na wysokość biodra). Brzuch musi być napięty, a plecy proste. Pomiędzy udem, a łydką musi być kąt prosty. Po pół minuty unoś raz jedną, raz drugą nogę.

Ułóż się w takiej pozycji jak do robienia pompek. Ręce oparte o podłogę, dłonie położone płasko przed siebie. Nogi oprzyj na czubkach palców tak, aby całe ciało tworzyło linie prostą. Kolejno unoś wyprostowane nogi – raz lewą, raz prawą.

Aktywność na świeżym powietrzu dla zgrabnych nóg

Bieganie, jazda na rowerze, rolkach, czy spacer – dzięki temu nie tylko wzmocnisz swoje nogi, ale i dotlenisz organizm. Podobnie działa pływanie.

By: Anna D.