Informacje i porady o dietach

Domowe nawilżacze skóry

Sucha skóra nie tylko ma większe skłonności do podrażnień i wyprysków, ale i szybszego procesu starzenia się. Niestety, to my sami nie potrafimy zadbać o zdrowy wygląd naszej skóry. Tymczasem wystarczy sięgnąć po naturalne produkty codziennego spożycia. Po im bardziej naturalnie działamy – tym lepiej i szybszy otrzymujemy efekt o czym więcej można przeczytać tutaj. Przedstawiamy więc domowe nawilżacze skóry.

Nawilżona skóra? Zerknij do kuchni

Jako pierwsza bowiem maseczka z żółtek jaj, soku z limonki i oliwy z oliwek. Taką maseczkę warto nałożyć na skórę rano przed kąpielą na ok. 15 minut. Kolejna metoda to papka z dojrzałych bananów. Ponownie należy pozostawić ją na skórze na krótki czas, a następnie delikatnie zmyć ciepłą wodą. Jeszcze innym sposobem może być miks orzeszków ziemnych i mleka. Mieszankę nakładamy na twarz i pozostawiamy aż do wyschnięcia. Misk zmywamy zimną wodą. Twoja skóra będzie kładka i nawilżona jeśli każdego ranka położyć na nią rozbite żółtko od jajka. A skoro o żółtku mowa to w przypadku zdrowej skóry doskonale komponuje się ono z miodem i mlekiem w proszku. Jeśli chodzi o miód to doskonale łączy się też z wodą różaną. Możesz też położyć na skórze starty ogórek, gdzie sok z tego warzywa doskonale ją nawilża, podobnie jak sok z utartych jabłek. A skoro o owocach mowa na wygląd skóry dobrze wpływa również m.in.. winogrono, kiwi, arbuz, czy mango. Jeśli chodzi o produkty spożywcze to bardzo dobrym środkiem nawilżającym skórę jest majonez – i to zarówno ten kupiony sklepie, jak i wykonany samodzielnie.

Zwracaj uwagę

W przypadku zdrowej skóry należy zwrócić uwagę nie tylko na to co jesz, ale przede wszystkim jakich kosmetyków używasz. Nie zapominaj również o jak najczęstszym uzupełnianiu wody w organizmie.

By: Anna D.