Informacje i porady o dietach

Dlaczego warto stosować poduszki medyczne?

poduszki medyczne

W dobie, gdy mamy do czynienia z bardzo dużym pośpiechem, gdy mamy do czynienia z przepracowaniem człowieka, jakość jego odpoczynku oraz snu ulega obniżeniu. Zdrowy i komfortowy sen ma szczególne znaczenie w odniesieniu do kobiet w ciąży. To one często borykają się z problemem właściwego ułożenia podczas snu. Bardzo wydatną pomocą mogą w tejże sytuacji okazać się specjalistyczne poduszki medyczne przeznaczone właśnie dla tych osób. Warto po nie sięgać z uwagi na to, że zapewniają one bardzo dobre podparcie różnych części ciała. Mowa jest chociażby o:

– nogach,

– plecach,

– brzuchu,

– głowie.

Dzięki ergonomicznemu kształtowi dopasowują się one do ciała kobiety stanowiąc jakby jego nieodłączną część.

Bezpieczeństwo i wygoda

Owe poduszki medyczne dla kobiet w ciąży wykonane są ze specjalistycznego materiału. Ich ergonomiczny kształt jest ważny, ale to nie wszystko. Nie można zapomnieć o takim elemencie, jakim jest bezpieczeństwo użytkowania. Poduszki medyczne zapewniają owo bezpieczeństwo. Ich wypełnienie stanowi włókno z bawełny, a tym samym komfort snu jest bardzo wysoki. Mówiąc o zakupie owych poduszek, należy wskazać na to, aby wybierać produkty posiadające stosowne certyfikaty Tylko dzięki temu będzie można mówić o zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa oraz skuteczności działania. Ponadto również bardzo istotne będzie wybranie odpowiedniego dla siebie kształtu poduszki. Do wyboru kobiety mają poduszki w kształcie litery C, U, J oraz cyfry 7 i 9. Warto poznać zalety każdego z typów owych poduszek i warto wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiadał danej kobiecie.

Poduszka typu J

Ta poduszka posiada długość 112 cm. Jej jeden koniec należy podłożyć pod głowę, a drugi, który jest lekko zaokrąglony, należy włożyć pomiędzy kolana. Taka pozycja pozwala doskonale odciążyć zarówno kręgosłup jak i biodra. Ten rodzaj poduszki bardzo stanowi także bardzo dobre podparcie dla brzucha. To jednakże nie wszystko. Nadaje się ona nie tylko do snu w ciąży. Jak najbardziej można jej używać do karmienia malucha po urodzeniu. W tym względzie również stanowi bardzo dobre podparcie. Poduszka do spania w ciąży jest produktem, który bezwzględnie powinien znaleźć się w posiadaniu każdej ciężarnej kobiety. Zadbanie o właściwą jakość snu, o pełen komfort jest elementem kluczowym. Warto również zaznaczyć to, że tego typu poduszka powinna być kupowana tylko i wyłącznie w specjalistycznym sklepie medycznym. To będzie gwarancja najwyższej jakości snu każdej nocy.

By: Aneta R.