Informacje i porady o dietach

Dieta po operacji wyrostka

dieta na wyrostek

Operacja wycięcia wyrostka robaczkowego jest elementem koniecznym w momencie, gdy dochodzi do stanu zapalnego. Nie dotyczy to każdej osoby, aczkolwiek można powiedzieć, że jest częstym zjawiskiem. Sama operacja jest czymś koniecznym, aczkolwiek nie można w tym miejscu nie wspomnieć także o konieczności zastosowania odpowiedniej diety. Jest to dieta lekkostrawna.

Regeneracja organizmu

Elementem bardzo ważnym jest w tym miejscu zadbanie o to, aby owa dieta zapewniała organizmowi taką samą ilość niezbędnej energii oraz wszystkich składników odżywczych. W porównaniu ze zwykłą dietą, w tej lekkostrawnej nie mamy obecnych potraw wzdymających, nie mamy obecnych składników, których trawienie jest długotrwałe. Poza tym również nie mamy w owej diecie ostrych przypraw, dużej ilości jakichkolwiek przypraw, przesiąkniętych tłuszczem oraz elementów zawierających duże ilości błonnika. Poza składnikami przyrządzanych potraw, bardzo istotnym elementem będzie także stosowanie odpowiednich technik przyrządzania jedzenia.

Przyprawy w diecie

W tym względzie główne miejsce zajmuje termin odpowiedniego przyprawiania potraw. Nie chodzi o to, aby całkowicie pozbyć się przypraw, ale o to, aby stosować tylko te łagodne, aby nie stosować ich zbyt dużo. Taka dieta może być stosowana przez pewien okres po operacji wyrostka, ale jednocześnie może ona na stałe zagościć w codzienności danej osoby. Trzeba bowiem jasno zaznaczyć, że jest to dieta, która jest jak najbardziej dla człowieka bardzo zdrowa i korzystnie wpływa na jego samopoczucie.

By: Aneta R.