Informacje i porady o dietach

W co można się zaopatrzyć w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego?

W co można się zaopatrzyć w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego?

Urazy, różne choroby wymagają specjalistycznego leczenia. Ponadto również często wymagają też stosownej rehabilitacji. Można ją stosować w różnych ośrodkach, ale też w domu. Mówiąc o rehabilitacji, należy wskazać na pewien sprzęt, który będzie tu niezbędny. Taki sprzęt można zakupić, ale też można go wypożyczyć. Na naszym rynku mamy do czynienia z wieloma wypożyczalniami sprzętu rehabilitacyjnego. Zazwyczaj taki sprzęt jest dostarczany do domu chorego – w przypadku, gdy ma on większe gabaryty. W pewnych przypadkach można osobiście go odebrać w wypożyczalni.

Zasób wypożyczalni

Im lepszy jakościowo jest dany sprzęt rehabilitacyjny, tym większe szanse na skuteczny powrót do zdrowia. W wypożyczalniach można obecnie zaopatrzyć się między innymi w taki sprzęt jak:

  • łóżka rehabilitacyjne
  • zestawy przeciwodleżynowe z pompą
  • wózki inwalidzkie
  • różne rodzaje podpórek
  • kule łokciowe
  • ortezy
  • koncentratory tlenu
  • innego rodzaju niezbędny sprzęt

W odniesieniu do łóżek rehabilitacyjnych należy jasno wskazać na to, że wypożyczane są one bez dodatkowego materaca. W tenże materac należy zaopatrzyć się osobno. Umowa wynajęcia sprzętu opiewa na określony czas i może być oczywiście przedłużana, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Kupować czy wypożyczać?

Zakup i wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego jest w dużej mierze refundowane przez NFZ. Mowa o refundacji do pewnej kwoty. Jest to kwestia indywidualna i określona ramami czasowymi. Po upływie pewnego czasu ponownie można starać się o dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego. Niezależnie od tego czy sprzęt jest wypożyczany, czy też kupowany, powinien on spełniać ściśle określone wymagania danej osoby. Ważna jest także cena. W poszczególnych wypożyczalniach owa cena może być zróżnicowana. Tym samym przed podjęciem decyzji i przed podpisaniem umowy najmu sprzętu, należy zapoznać się z ofertą różnych podmiotów, aby wybrać coś, co jest najbardziej korzystne. Wszakże przecież chodzi o to, aby najbardziej efektywnie rehabilitować chorego.

Polecamy: https://visamed.pl/

By: NaDiecie