Informacje i porady o dietach

Dieta poświąteczna

Święta to okres, w którym wielu z nas spożywa nadmierne ilości pożywienia. Po świętach tymczasem mamy do czynienia z chęcią jak najszybszego zrzucenia tego, co nam narosło w same święta. W jaki zatem sposób powinniśmy kształtować naszą dietę po świętach? Oczywiście nie powinniśmy popadać w pewne skrajności. Jeśli przez okres świąteczny spożywaliśmy nadmierną ilość pokarmów, to na pewno nie powinniśmy po tym okresie przyjąć głodówkę, ponieważ w ten sposób nie unormujemy naszej sytuacji.

Co jeść po świętach, czyli co jeść?

W tym momencie powinniśmy postawić na jedzenie lekkostrawne. Powinniśmy postawić na warzywa i owoce, które zawierają w sobie większą ilość błonnika, ponieważ to on spowoduje, że będziemy mieli do czynienia z przyspieszeniem procesów przemiany materii i tym samym będziemy mogli mówić o przyspieszonej utracie zbędnych kilogramów. Dieta poświąteczna nie powinna nas okradać z niczego, co wartościowe, co jest bardzo ważne dla naszego zdrowia, nie powinna nas okradać ze wszelkich składników odżywczych.

Ważnym aspektem będzie to, aby w okresie świątecznym, przy świątecznym stole nie zapominać o swoim zdrowiu, nie zapominać o swojej kondycji, aby nie spożywać różnych smakołyków w nadmiernych ilościach, a wówczas nie będziemy musieli po świętach poszukiwać jakiegoś sposobu na to, aby móc pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Przy świątecznym stole powinniśmy zadbać o to, aby nie przybrać nadmiernie, aby potem nerwowo nie poszukiwać rozwiązań i aby po prostu przez cały czas czuć się dobrze.

By: Aneta R.